Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Starlink. Satelitarny Internet od SpaceX.

Internet Starlink od Elona Muska

Mimo, że ilość zestawów jest ograniczona, a cena może okazać się dość wysoka to i tak warto wspomnieć o Internecie Starlink. Internet satelitarny od Elona Muska można już zamówić w Polsce. Dostępny również w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii. Spieszcie się, jeśli chcecie zamówić swój zestaw.

Internetu Starlink nie ma sensu porównywać do jakiejkolwiek innej oferty. Program pilotażowy działa pod nazwą „Lepsze niż nic”, co mówi samo za siebie. Oferta skierowana jest do osób, które pozostają bez wyboru, a chcą mieć dostęp do sieci. Mieszkają poza zasięgiem sieci komórkowej, o stałym przewodowym łączu, mogą zapomnieć. Ofertę można również traktować jako pewien rodzaj „niezależnego” dostępu do sieci. Obecnie instalacja zalecana jest w stałym miejscu pobytu. W przyszłości może sprawdzi się dla podróżujących, bądź mieszkających w kamperach.

blank

Ile kosztuje Starlin?

Za pierwszy miesiąc korzystania z Internetu Starlink zapłacimy 2994 zł. Co składa się na taką kwotę?

  • 449 zł – miesięczny abonament
  • 2269 zł – zestaw do odbioru
  • 276 zł – dostawa

Z jaką prędkością działa Starlink?

Obecnie dostępna prędkości to od 50 Mb/s do 150 Mb/s. Choć niektórzy testerzy uzyskali prędkość 200 MB/s. Ping oscyluje od 20ms do 40ms.

Satelity Starlink

Do 20 stycznia 2021 SpaceX wyniósł na orbitę ponad 1000 satelitów Starlink. Projekt jest rozwojowy i ich liczba powinna się zwiększać. Docelowo SpaceX ma wysłać na orbitę ponad 12 tysięcy satelitów.

Na stronie: https://satellitemap.space/ można śledzić wszystkie satelity Starlink znajdujące się na orbicie.

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close