Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Super mCharge: bezpieczne ładowanie baterii do pełna w niecałe 20 minut

Trwające ponad rok badania nad ogniwami w laboratoriach Meizu przyniosły spodziewany efekt: 55-watowa ładowarka wypełni cały litowo-jonowy akumulator o pojemności 3000 mAh w niespełna 20 minut.

W zaprezentowanej podczas Mobile World Congres 2017 w Barcelonie technologii Super mCharge wykorzystano ładowarkę o mocy prawie trzykrotnie większej niż w konkurencyjnych rozwiązaniach (Quick Charge 3.0: 18 W, VOOC Fast Charge: 20 W). 55-watowa urządzenie nie powoduje nadmiernego nagrzewania baterii, osiągała ona maksymalną temperaturę 38 stopni C (w Quick Charge 3.0 to nawet 44 stopnie). Meizu chwali się także wysoką, 98-procentową efektywnością Super mCharge, zestawiając swój wynik z rywalami: Quick Charge 3.0: 89%, VOOC Fast Charge: 95%.

W 20 minut do pełna

Podczas pokazu na MWC 2017 do wypełnienia 30% baterii wystarczyło 5 minut. W 10 minut akumulator został naładowany do 60 procent, kwadrans wystarczył na 85-procentowe wypełnienie ogniwa.

Meizu przebudowało kabel ładowarki, który może obecnie bezpiecznie przekazywać prąd o mocy do 160 W. Opracowane przez chińską firmę baterie przeznaczone do pracy z Super mCharge w testach osiągały do 80% wydajności po 800 cyklach ładowania.

Wszystko brzmi świetnie, warto jednak pamiętać, że firma Oppo już rok temu zaprezentowała Super VOOC, który potrzebował tylko 15 minut na naładowanie baterii o pojemności 2500 mAh. W wyścigu o błyskawiczne ładowanie akumulatorów uczestniczy jak na razie trzech graczy: Qualcomm, Oppo i Meizu. Zobaczymy, który z nich dotrze pierwszy do mety bez palenia gum.

Source: Meizu
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close