Wiadomości

T-Mobile przedstawia plany rozbudowy usług i sieci

T-Mobile korzysta z sieci ponad 10 tysięcy lokalizacji dla stacji bazowych, ale w przeciągu najbliższych lat planowane są inwestycje w kolejny tysiąc nowych. Pozwoli to na uzupełnianie zasięgu i pojemności sieci oraz utrzymania możliwie jak najwyższej jakości usług.

Niezależnie od przyspieszania transferu danych, priorytetem jest utrzymanie najwyższej jakości usług w sieci T-Mobile. Realizowane przez niezależną firmę badania jakości sieci w 2014 i 2015 roku wykazały przewagę operatora nad konkurencją. Żeby jednak ją utrzymać firma podejmuje szereg działań optymalizacyjnych, których zadaniem jest eliminowanie błędów na poziomie sieciowym. W 2015 roku w szczególności dotyczy to utrzymania jakości i ciągłości usług na szlakach kolejowych oraz drogach szybkiego ruchu i łączących duże oraz średnie miasta w całym kraju. Jak zaznacza Thomas Lips, członek zarządu i dyrektor ds. technologii i innowacji w T-Mobile Polska, 2016 rok będzie rokiem przełomowym. W ciągu najbliższych dwunastu miesięcy telekom zaangażuje siły we wdrożenie nowych technologii, nie tylko w zakresie wykorzystania posiadanych pasm, ale również całkowicie innowacyjnych rozwiązań. Efektem tych prac będzie wdrożenie Voice over LTE. Dzięki tej technologii telefon pracujący w sieci LTE nie będzie się przełączał na czas połączenia głosowego do sieci 3G. Oznacza to, że nawiązywanie połączeń będzie szybsze przy jednoczesnym utrzymaniu jakości połączenia na poziomie HD Voice. Nowa technologia ma również wydłużyć czas pracy telefonu bez potrzeby ładowania baterii. Druga z technologii, która od kilku tygodni jest testowana przez pracowników T-Mobile to Voice over Wi-Fi. T-Mobile zdecydował się na testowanie rozwiązania natywnego, czyli niewymagającego od użytkownika instalowania jakiegokolwiek oprogramowania. Testowane rozwiązanie działa w tle, bez angażowania użytkownika wybierając najkorzystniejszą w danej chwili technologię realizowania usługi. Zapewni również wsparcie dla połączeń głosowych, SMS, MMS i transmisji danych przy zachowaniu ciągłości świadczenia usług przy przełączaniu pomiędzy sieciami Wi-Fi i infrastrukturą operatora.

Źródło: T-Mobile

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź również

Close
Back to top button
Close