Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

T-Mobile wprowadza technologie Smart Cities w Polsce

T-Mobile Polska wspólnie z władzami Nysy i Pionek prowadzi pilotażowe wdrożenia rozwiązań Smart Cities.

Kluczowym elementem obu instalacji jest wprowadzenie systemu inteligentnego oświetlenia ulic – wymiana tradycyjnych żarówek sodowych na oświetlenie LED i zastosowanie specjalnego systemu sterowania umożliwiającego regulację mocy oraz kontrolę działania każdego z punktów świetlnych.

Dzięki stałemu zasilaniu oraz dostępowi do sieci transmisji danych, każda ze stacji automatycznie staje się punktem, w którym można umieścić dodatkowe czujniki, kamerę monitoringu miejskiego, hot spot, dodatkowy punkt zasilania nośników reklamowych lub stację ładowania pojazdów elektrycznych. W przypadku Nysy instalację uzupełniono o stację kontroli jakości powietrza, a w Płonkach latarnie posłużyły jako baza do stworzenia inteligentnego systemu monitoringu wideo oraz instalacji punktów dostępu do miejskiej sieci WiFi.

T-Mobile Polska wziął na siebie całość realizacji projektu Smart Cities od przygotowania, przez jego realizację, po obsługę obu systemów i serwisowanie sprzętu. Oferuje także możliwość sfinansowania inwestycji w formule „as-a-service”, a więc w postaci stałej opłaty abonamentowej.

Źródło: T-mobile
Back to top button