Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Telewizor w smartfonie / smartfon w telewizorze

Producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to lepszych udogodnień dla użytkowników. Tym razem mieliśmy przyjemność przetestować współpracę 55-calowego telewizora Samsung 55″ Premium UHD 4K Smart TV MU8002 oraz smartfona Galaxy S7 Edge. Przekonajcie się w jaki sposób można wykorzystać telewizor do spędzania wolnego czasu.

Jak wykorzystać smartfon do obsługi telewizora?

To bardzo proste!

 • Najpierw podłączamy telewizor oraz telefon do sieci Wi-fi. Bardzo ważne jest, żeby obydwa urządzenia były podłączone do tej samej sieci.
 • Połączyć smartfon z telewizorem możemy na dwa sposoby. Pierwszy uwzględnia funkcję Wi-fi Direct, dzięki czemu nasz smartfon szybko odnajduje Smart TV. Kolejnym krokiem jest akceptacja urządzenia na ekranie telewizora, dzięki temu unikniemy niechcianych połączeń i prób kontroli nad urządzeniem.
 • Drugą opcją jest wykorzystanie aplikacji Smart View, którą można pobrać ze sklepu Samsung Galaxy Apps, Google Play oraz AppStore. Działać będzie na każdym smartfonie z systemem Android 4.1 oraz iOS 7.0 lub wyższych.

samsung-tv-smartfon

Smartfon Galaxy S7 Edge oraz telewizor Samsung 55″ Premium UHD 4K Smart TV MU8002

Co daje nam Smart View?

 • Dostęp do każdej aplikacji zainstalowanej na telewizorze.
 • Przeglądanie dostępnych filmów lub programów, które za pomocą dotknięcia ekranu włączamy na telewizorze.
 • Szybkie przełączanie między aplikacjami.
 • Dostęp do popularnych serwisów internetowych jak Google lub Facebook, które wybieramy z poziomu smartfona, a następnie wyświetlane są na telewizorze.
 • Wyświetlanie zdjęć na telewizorze
 • Odtwarzanie filmów ze smartfona na dużym ekranie

Smartfon jako pilot do telewizora

Samsung poszedł jednak o krok dalej, zamieniając smartfona w wygodnego pilota. Wystarczy podłączyć urządzenia do tej samej sieci Wi-fi.  A następnie, za pomocą telefonu sterować treściami wyświetlanymi na ekranie telewizora. Opcja ta pojawia się po rozwinięciu paska powiadomień. Pilot ten umożliwia zmienianie kanałów, ustawienia głośności naszego urządzenia, a nawet włączanie lub wyłączanie telewizora.

Wpisywanie tekstu na ekranie telewizora dotychczas było bardzo uciążliwe. Musieliśmy po kilkanaście razy klikać strzałkami, aby na ekranowej klawiaturze dotrzeć do odpowiedniej literki. Teraz po najechaniu na pole tekstowe na naszym smartfonie wyświetli się klawiatura na której w prosty sposób wpiszemy tekst. A co najważniejsze – przy wpisywaniu haseł na ekranie telewizora pojawią się jedynie gwiazdki, a nie tekst. Dzięki temu treść szyfru będziemy znali tylko my, a nie inni domownicy. Również w ten sam sposób mamy szansę wybrać numer interesującego nas kanału. Funkcja pilota uwzględnia także przyciski multimedialne takie jak play, pauzę oraz przewijanie. Pilot w smartfonie obsługuje również komendy głosowe. Pilot w Galaxy S7 Edge może działać w dwóch trybach – standardowym oraz specjalnym do przeglądania stron internetowych, gdzie zamiast strzałek mamy możliwość korzystania z touchpada.

Dostęp do pilota możemy też zyskać poprzez aplikację Smart View. Wystarczy otworzyć aplikację na smartfonie, a następnie wybrać ikonkę pilota w prawym dolnym rogu. Kontroler ten działa dokładnie tak samo jak opisany wyżej pilot z Galaxy S7 Edge. Umożliwi nie tylko przełączanie kanałów, sterowanie głośnością, ale również po zmianie w touchpad ułatwi przeglądanie stron internetowych. Podobnie jak w przypadku podstawowego pilota, twórcy aplikacji Smart View uwzględnili przyciski multimedialne sterujące odtwarzaniem: play, pauza oraz przewijanie do przodu lub do tyłu. W opcjach aplikacji decydujemy czy chcemy korzystać z widoku ze strzałkami, czy z touchpada. Natomiast za pomocą suwaczka na pilocie mamy możliwość zmiany na klawiaturę numeryczną ułatwiającą wybór interesującego nas kanału.

Obraz z telewizora na smartfonie…

O udostępnianiu obrazu z jednego urządzenia na drugie słyszeliśmy już dawno. Smart TV umożliwia również oglądanie na smartfonie tego, co w danej chwili wyświetla telewizor. Jak to zrobić? Na pasku powiadomień wybieramy nazwę telewizora, a następnie opcję „Wyświetl TV w telefonie”. Dzięki temu podczas seansu, możemy bez pauzowania wyskoczyć do kuchni po kolejną porcję popcornu. Wystarczy zabrać ze sobą smartfon, a nie przegapimy żadnego interesującego momentu. Natomiast, jeśli skończy się oglądany przez nas program, możemy zmienić kanał dzięki wysuwanemu paskowi z opcjami. Dzięki temu ani na chwilę nie musimy przerywać seansu.

Wiadomo jednak, że oglądanie filmów na smartfonie nie należy do przyjemności. Mały ekran może być znacznym ograniczeniem. Jeśli wcześniej zgramy film na telefon, możemy go za pomocą jednego kliknięcia udostępnić na dużym, 55-calowym telewizorze. I nie oznacza to, że dźwięk będzie wydobywał się z małego głośniczka smartfona. Przesyłanie obrazu uwzględnia również dźwięk, a głośniki Smart TV sprawią, że poczujemy się jak w kinie.

…i ze smartfona na telewizorze

Natomiast jeśli chcemy pochwalić się znajomym wspomnieniami z wakacji, to Samsung Smart TV zapewnia możliwość stworzenia kolejki zdjęć lub filmów. Możemy wybrać zdjęcie w galerii, a następnie udostępnić je za pomocą Wi-fi Direct, albo sięgnąć do aplikacji Smart View, gdzie jednym kliknięciem wybieramy interesującą nas grafikę. Teraz możemy rozsiąść się wygodnie i oglądać pokaz. Nie ma też konieczności sterowania odtwarzaniem, ponieważ telewizor sam wyświetli nam po kolei wszystko co zaplanowaliśmy. Chyba, że chcemy wrócić do konkretnego zdjęcia lub zatrzymać odtwarzanie. Wtedy wystarczy jedno kliknięcie w ekran smartfona.

Wyświetlanie bez ograniczeń

Mamy też możliwość wyświetlenia wszystkiego co robimy na swoim smartfonie na dużym ekranie Samsung Smart TV. Musimy tylko pamiętać, że każdy kto widzi telewizor może też ujrzeć nasze prywatne wiadomości jeśli akurat dostaniemy smsa. Funkcja może się przydać natomiast w przypadku nagrywania filmu telefonem. Wtedy automatycznie uzyskamy wysokiej jakości podgląd na naszym telewizorze.

Co najważniejsze obydwa urządzenia działają bardzo sprawnie. Smartfon łączy się z telewizorem w kilka sekund, a reakcje Smart TV są niemalże natychmiastowe. Nie występują zacięcia lub opóźnienia, całość działa bardzo płynnie. Możemy zapomnieć o klasycznej telewizji, bo współpraca smartfona z telewizorem daje nam szansę na zupełnie nowy wymiar rozrywki.

Zalety Samsung Smart TV

 • wykorzystanie smartfona jako pilota
 • możliwość szybkiego przełączania między urządzeniami
 • odtwarzanie filmów ze smartfona na telewizorze
 • kopiowanie ekranu uwzględniające również dźwięk
 • możliwość zmiany kanału podczas kopiowania obrazu z telewizora na smartfon
 • łatwość wyboru aplikacji Smart TV za pomocą smartfona
 • proste kolejkowanie zdjęć podczas pokazu
 • wysokiej jakości podgląd obrazu z kamery na dużym ekranie

Wady Samsung Smart TV

 • wymaga połączenia internetowego Wi-fi w domu

IMG_3261

Źródło: Samsung
Back to top button