Wiadomości

UKE: Wpłacono ponad 7 miliardów złotych w ramach aukcji LTE

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej informuje, że do chwili obecnej, w ramach 19 rezerwacji na częstotliwości LTE, podmioty biorące udział w aukcji wpłaciły kwotę 7.128 miliarda złotych.

25 stycznia 2016 roku prezes UKE wydał 19 decyzji w sprawie rezerwacji częstotliwości, będących przedmiotem aukcji, której wyniki ogłoszono 19 października 2015 roku. „Częstotliwości z tzw. osiemsetki stanowią zasoby unikatowe. Pozwalają one na zapewnienie „tego samego” co inne częstotliwości, np. z pasm 1800 MHz, czyli szerokopasmowego dostępu do Internetu, ale na zupełnie innych terenach. Są to tzw. „częstotliwości pokryciowe”, które pokryją zasięgiem olbrzymie, trudno dostępne powierzchnie kraju, tam gdzie mieszkańcy obecnie nie mają dostępu do szybkiego Internetu.” – przypomina Magdalena Gaj, Prezes UKE. Dzięki tym decyzjom na rynek trafi 190 MHz nowych częstotliwości, które pozwolą zapewnić każdemu dostep do szybkiego Internetu, zarówno na terenach zurbanizowanych, jak i obszarach pozamiejskich. Przydział częstotliwości z pasm 800 MHz i 2.6 GHz skutkuje możliwością dostarczenia usług szerokopasmowego, bezprzewodowego dostępu do Internetu na obszary, na których poziom dostępności tych usług jest najniższy, lub na których takie usługi nie są świadczone wcale.

Źródło: UKE

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close