Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Trzy urządzenia w jednym – iPhone ma już 10 lat

9 stycznia 2017 r. minęło 10 lat od premiery pierwszej generacji iPhone’a. Smartfon, któremu nie wróżono zbyt wielkiego sukcesu, stał się obiektem pożądania milionów, wnosząc Apple na szczyty technologicznego świata.

Steve Jobs zapowiedział iPhone’a słowami:

Pierwszy iPhone zapoczątkował smartfonową rewolucję, choć brakowało w nim takich rozwiązań jak łączność 3G, sklep z aplikacjami, przedni aparat czy możliwość wysyłania MMS-ów i przesyłania plików przez Bluetooth. Miał za to duży ekran dotykowy, świetny system iOS i elegancki design – okrzyknięto go kompaktowym, intuicyjnym w obsłudze komputerem.  Wywoływał również sporo kontrowersji z uwagi na zaporową cenę (500 dolarów), którą wyśmiał ówczesny prezes Microsoftu – Steve Ballmer –

Jak bardzo się mylił pokazują statystyki sprzedaży iPhone’ów, których rozeszło się już ponad miliard egzemplarzy. Sukces ten jest zasługą 15 modeli smartfonów z logo w kształcie nadgryzionego jabłka:

iPhone 2G

iPhone 3G

iPhone 3GS

iPhone 4

iPhone 4S

iPhone 5

iPhone 5S

iPhone 5C

iPhone 6

iPhone 6 Plus

iPhone 6S

iPhone 6S Plus

iPhone SE

iPhone 7

iPhone 7 Plus

 

W 2016 r. Apple odnotowało pierwszy w historii spadek sprzedaży iPhone’ów. Nie pomaga również fakt, że ostatnie modele są do siebie zbyt podobne i nie wprowadzają wyczekiwanych przez fanów zmian. Te mają nadejść w nadchodzącej generacji. Jeśli sprawdzą się dotychczasowe doniesienia, w iPhone’ie 8 otrzymamy m.in. obudowę ze szkła i stali nierdzewnej (konstrukcja znana z iPhone’a 4 i 4S) oraz ekran OLED i nowy aparat.

 

Źródło: Apple, własne

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close