TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Urządzenia mobilne stają się najpopularniejszą platformą elektronicznej rozrywki

Urządzenia mobilne stają się najpopularniejszą platformą elektronicznej rozrywki

Dawniej decydując się na wybór urządzenia pod kątem gier, większość osób bez wahania kupowało takie konsole jak GameBoy i nawet przez myśl nie przeszło, że telefony mogą kiedykolwiek próbować je zastąpić. Czasy się zmieniają i dzisiaj smartfony oraz tablety to pierwszy wybór dzieci, szukających dobrej zabawy.

Według danych NPD, które przeprowadziło badanie pod tytułem „Kids and Gaming 2015”, większość dzieci wybiera urządzenia mobilne do grania w gry. Aż 63% z nich deklaruje, że woli w tym celu korzystać ze smartfona, 45% preferuje komputer, zaś 60% uważa, że najlepsza do elektronicznej rozrywki jest konsola. Nie tak dawno, w 2013 roku, 67% dzieci twierdziło, że gra w ulubione tytuły na PC, a 67% na swoich konsolach. Statystyki te nie dziwią. Obecnie tablety i smartfony powoli wypierają komputery oraz tablety i dla wielu osób są wystarczające do takich zastosowań jak przeglądanie sieci, słuchanie muzyki, oglądanie materiałów wideo czy wspomniane granie w gry. W czasach dążenia do jak największej miniaturyzacji i upychania w urządzeniach mobilnych całej masy funkcji, reszta sprzętów nie ma lekko, co też pokazują różne dane dotyczące ich sprzedaży. W gorszej niż, dajmy na to, 10 lat temu sytuacji są też konsole przenośne. Takie handheldy jak Playstation Portable czy Nintendo DS sprzedawały się wielomilionowych nakładach, a jakość pojawiających się na nich produkcji była nieosiągalna dla telefonów. Wszystko się jednak zmieniło, a segment mobilnych gier stale rośnie i nie byłoby niczym zaskakującym, gdyby w niedalekiej przyszłości całkowicie wyparły sens grania na przenośnych konsolkach. Duże platformy mogą póki co spać spokojnie – nadal nie brakuje zapalonych graczy, dla których jedynym słusznym wyborem jest np. PlayStation 4 czy Xbox One.

Źródło: Ubergizmo, własne

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
21.43%
3 głosy
14.29%
2 głosy
14.29%
2 głosy
49.99%
7 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top