Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

VoWiFi i VoLTE dostępne w T-Mobile

T-Mobile wdrożył komercyjnie technologie Voice over Wi-Fi oraz Voice over LTE. Pierwsze obsługujące je smartfony to Samsung Galaxy S6 i S6 edge.

Voice over Wi-Fi, zwane również Wi-Fi Calling, pozwala na realizowanie połączeń głosowych i wysyłanie/odbieranie SMS i MMS łącząc się z dowolną dostępną siecią Wi-Fi w Polsce i za granicą. VoWiFi od T-Mobile działa natywnie, co oznacza, że nie wymaga od klienta instalacji dodatkowej aplikacji, a także jest wolne od niedogodności jakimi są m.in. prowadzenie oddzielnej listy kontaktów czy wiadomości. Usługa jest całkowicie bezpłatna.

Voice over LTE to z kolei szybsze zestawianie połączeń i niższe zużycie baterii. To drugie osiągane jest poprzez uniknięcie tzw. fallback, czyli przełączenia telefonu z sieci LTE do 3G. Również ta technologia jest oferowana dla klientów bezpłatnie.

Pierwszymi telefonami w sieci T-Mobile z odpowiednim oprogramowaniem są Samsung Galaxy S6 i Samsung Galaxy S6 edge. Ich użytkownicy otrzymali w ostatnich aktualizację oprogramowania wysyłaną przez producenta, która umożliwi automatyczną aktywację VoLTE/VoWiFi, potwierdzoną SMS-em, po otrzymaniu którego należy zrestartować telefon.

Do końca roku około 50 tys. klientów ma mieć aktywną ofertę objętą VoLTE i VoWiFi, jak i właściwy smartfon. Jednocześnie T-Mobile zakłada, że do końca pierwszego kwartału 2017 roku obie technologie będą dostępne dla klientów wszystkich taryf, a liczba obsługujących je terminali przekroczy 500 tys.

Źródło: T-Mobile

Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close