Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

W Gdyni, Play udostępnia sieć 5G do testów

Kilkadziesiąt testowych użytkowników otrzyma dostęp do sieci 5G w Play

Play uruchomiał sieć 5G w Gdyni. Choć dostępna jest tylko dla kilkudziesięciu osób i jest w fazie testowej, bo na takie działanie zezwolił UKE. Zapewne bardzo szybko możemy liczyć, że stanie się standardem, który wejdzie do codzienności. A po rozstrzygnięciu aukcji na częstotliwości dla 5G już 2020 r. rusz sieć komercyjna.

blank

Zasięg sieci 5G obejmuje centralną cześć Gdyni, a uruchomienie jej jest możliwe dzięki istniejącej sieci Play 5G Ready, po aktualizacji oprogramowania dodaniu dodatkowych funkcjonalności. Play w ramach współpracy z miastem kieruję swoją ofertę do:

  • seniorów
  • studentów
  • gospodarstw domowych

Dzięki takim działaniom powoli, każdy będzie mógł odkryć potencjał, wykorzystanie sieci w praktyce. Większą dostępność sprzętu umożliwiającą łączność 5G, w sieci, Play przewiduje na II kwartał 2020 r. Głównymi partnerami przy wdrożeniu nowych technologii jest Huawei, Ericsson, ZTE.

Zapewne w 2020 r. będziemy świadkami dynamicznych działań operatorów telekomunikacyjnych w zakresie uruchomienia sieci 5G. Play prowadzi testy sieci 5G w kilku innych miastach: Grójcu, Toruniu, Sokołowie Podlaskim. Cały czas rozwijając swoją infrastrukturę, co do końca 2021 r. da sieci niezależność od krajowego roamingu.

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close