Wearable pomogą w zapobieganiu kłótniom

wearable

Naukowcy z Uniwersytetu Południowej Kalifornii testują prototyp ubieralnego gadżetu, który będzie mógł przewidywać i powstrzymywać sprzeczki między partnerami. Jego działanie odbywa się głównie poprzez analizę zmian fizjologicznych w organizmach osób korzystających z tego urządzenia.

Technologiczne pranie brudów

W badaniu uczestniczyły 34 pary, u których podczas kłótni specjalnie przygotowany sprzęt noszony na nadgarstku mierzył tętno, temperaturę ciała, ilość wydzielanego potu oraz zmiany w użyciu języka. Partnerzy, którzy brali udział w teście, za pomocą aplikacji informowali, czy faktycznie doszło do sprzeczki. Oczywiście dla zachowania prywatności badani otrzymali możliwość wyłączenia nagrywania dźwięku. Wśród innych zbieranych informacji znalazło się m.in. położenie GPS – w celu sprawdzenia, jak długo pokłóceni partnerzy stronili od przebywania obok siebie. Dane trafiły następnie do algorytmu korzystającego z uczenia maszynowego, który miał stwierdzić, czy między partnerami zaistniał konflikt.

Algorytm zdołał poprawnie ocenić sytuację w aż 86% przypadków. Następnym krokiem badania jest wykorzystanie technologii do ostrzegania przed możliwością kłótni po wykryciu pierwszych objawów irytacji. Aplikacja obsługująca urządzenie miałaby wysyłać użytkownikom powiadomienia zalecające przerwę lub nawet medytację. Czy takie rozwiązanie będzie mogło pomóc w utrzymaniu pokoju w związku? A może działanie takiego gadżetu będzie jedynie bardziej irytować?

Źródło: Wareable

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
3 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top