Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Wersja Oreo już na ponad 5% smartfonów z Androidem

Google przedstawiło dziś kolejny podgląd nowej wersji swojego mobilnego systemu operacyjnego, która trafi na smartfony w późniejszych miesiącach bieżącego roku. Najnowszy obecnie Android – czyli Oreo – jest już natomiast zainstalowany na 5,7% wszystkich urządzeń z tym systemem. Oto statystyki z comiesięcznego raportu od Google.

W zeszłym miesiącu Google ogłosiło, że ósme wydanie Androida napędza 4,15% smartfonów. W ciągu ostatnich 30 dni jego popularność dość żwawo wzrastała, aż po raz pierwszy proporcja Oreo przekroczyła 5%. W obecnej chwili, licząc zarówno wersję 8.0 jak i 8.1, edycja Oreo jest zainstalowana na 5,7% wszystkich smartfonów z Androidem. W kolejnych miesiącach liczba ta powinna nieustannie rosnąć.

Na szczycie zestawienia w dalszym ciągu znajduje się Nougat, notując wynik 31,1%. Za nim znalazły się Marshmallow z 25,5% oraz Lollipop, zainstalowany na 22,4% smartfonów z Androidem. Wśród starszych wersji najpopularniejszy jest KitKat, który wciąż jest obecny na 10,3% androidowych smartfonów. Za nim znalazły się Jelly Bean (4,3%), Ice Cream Sandwich (0,4%) oraz Gingerbread (0,3%). Ze statystyk zniknęła wersja Froyo, jako że obecnie pracuje jedynie na 0,1% urządzeń.

androidy-maj2018-tabela androidy-maj2018-wykres

Source: Google
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close