Wrocławskie autobusy z możliwością naładowania telefonu

Na ulice Wrocławia wyjechało pierwsze 10 autobusów, w których zainstalowano gniazda USB, dzięki którym pasażerowie mogą szybko i wygodnie podładować swoje telefony.

W pojazdach typu solo (krótkich) zamontowano po jednym urządzeniu umieszczonym w okolicy oparcia dla osoby niepełnosprawnej. W autobusach przegubowych zastosowano po dwa tego rodzaju gniazda, w tym jedno dodatkowo pod kasownikiem na wysokości trzecich drzwi. Każda z ładowarek umożliwia podpięcie jednocześnie dwóch kabli USB i choć taka liczba nie robi wielkiego wrażenia, to sama inicjatywa jest jak najbardziej godna pochwały.

Ładowarki firmy Drabpol dostarcza producent pojazdów komunikacji miejskiej – Solaris Bus & Coach w ramach współpracy z MPK Wrocław. Do końca tego roku takie udogodnienie ma się pojawić we wszystkich 57 wrocławskich solarisach. Jednocześnie jest to jeden z wielu zaplanowanych elementów mających podnieść komfort podróżowania komunikacją miejską.

Źródło: mpk.wroc.pl

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
27.31%
127 głosy
24.3%
113 głosy
25.81%
120 głosy
22.58%
105 głosy

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kulto...

Komentarze