TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Współtwórca Androida chce powrócić na rynek smartfonów

Andy Rubin, jeden z twórców Androida i były pracownik Google, rozważa założenie własnej firmy produkującej smartfony, prawdopodobnie z myślą o zawalczeniu w segmencie premium.

W 2005 roku Andy Rubin, przez wielu określany mianem „ojca Androida”, dołączył do Google, gdy firma z Mountain View przejęła jego projekt. Pracował tam do listopada 2014 roku, choć już rok wcześniej opuścił swoje nadzorcze stanowisko w zespole rozwijającym najpopularniejszy mobilny system operacyjny. Schedę przejął po nim Sundar Pichai, czyli aktualny CEO Google. Historia lubi spektakularne powroty, więc informacje o chęci założenia przez Andy’ego Rubina własnej firmy, z zamiarem produkcji smartfonów opartych na Androidzie, nie są zupełnie niespodziewane. Obecnie jednak nie wiadomo zbyt wiele o projekcie i o roli samego zainteresowanego w planowanym przedsięwzięciu, które ma zostać sfinansowane z założonego przez niego w zeszłym roku funduszu Playground Fund, który do tej pory zebrał blisko 300 milionów dolarów. Możliwe, że Rubin obejmie władzę nad startupem, aczkolwiek niewykluczone, że zajmie się tylko jego finansowaniem. W tej chwili trwają ponoć intensywne poszukiwania pracowników. Spekuluje się, że firma będzie produkowała urządzenia z wysokiej półki, których główną konkurencją będą m.in. iPhone’y od Apple.

Źródło: The Verge

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
16.67%
1 głosy
0%
0 głosy
50%
3 głosy
33.33%
2 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top