Wiadomości

Współtwórca Androida chce powrócić na rynek smartfonów

Andy Rubin, jeden z twórców Androida i były pracownik Google, rozważa założenie własnej firmy produkującej smartfony, prawdopodobnie z myślą o zawalczeniu w segmencie premium.

W 2005 roku Andy Rubin, przez wielu określany mianem „ojca Androida”, dołączył do Google, gdy firma z Mountain View przejęła jego projekt. Pracował tam do listopada 2014 roku, choć już rok wcześniej opuścił swoje nadzorcze stanowisko w zespole rozwijającym najpopularniejszy mobilny system operacyjny. Schedę przejął po nim Sundar Pichai, czyli aktualny CEO Google. Historia lubi spektakularne powroty, więc informacje o chęci założenia przez Andy’ego Rubina własnej firmy, z zamiarem produkcji smartfonów opartych na Androidzie, nie są zupełnie niespodziewane. Obecnie jednak nie wiadomo zbyt wiele o projekcie i o roli samego zainteresowanego w planowanym przedsięwzięciu, które ma zostać sfinansowane z założonego przez niego w zeszłym roku funduszu Playground Fund, który do tej pory zebrał blisko 300 milionów dolarów. Możliwe, że Rubin obejmie władzę nad startupem, aczkolwiek niewykluczone, że zajmie się tylko jego finansowaniem. W tej chwili trwają ponoć intensywne poszukiwania pracowników. Spekuluje się, że firma będzie produkowała urządzenia z wysokiej półki, których główną konkurencją będą m.in. iPhone’y od Apple.

Źródło: The Verge

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close