TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Wyciek zdjęć LG G7: mocny smartfon z funkcjami AI

Do internetu trafiły zdjęcia przedstawiające rzeczywisty egzemplarz tegorocznego flagowca LG. Topowy model koreańskiej firmy na 2018 rok będzie nosić nazwę G7 ThinQ, a oficjalny numer modelu to LG-G710TM. Człon ThinQ (od ang. think – myśleć) w nazwie wskazuje na obecność funkcjonalności sztucznej inteligencji, podobnych jak te obecne w LG V30S.

LG G7 ThinQ będzie wyposażony w 6,1-calowy ekran LCD o proporcjach 18:9 i rozdzielczości 3 120 na 1 400 pikseli z popularnym ostatnio wcięciem przy górnej krawędzi. Koreański producent zdecydował się na rezygnację z panelu OLED w celu zmniejszenia kosztów produkcji urządzenia. Pod kopułą G7 umieszczony zostanie 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 845, który będzie obecny również w wielu innych tegorocznych flagowcach takich jak m.in. OnePlus 6 i Nokia 10, 4 GB RAM-u oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. To specyfikacje godne topowego modelu na 2018, jednak G7 może szybko odpaść w rywalizacji z urządzeniami takimi jak OnePlus 6, Samsung Galaxy Note 9 czy Google Pixel 3, które mają dysponować 8 GB pamięci RAM i 256 GB miejsca na dane użytkownika. Pozostałe znane obecnie elementy specyfikacji to bateria o pojemności 3 000 mAh i podwójny aparat na tylnym panelu smartfona korzystający z pionowo ułożonych matryc o rozdzielczości 16 megapikseli.

lg-g7-wyciek-1-850x478 Wyciek zdjęć LG G7: mocny smartfon z funkcjami AI

Przykuwającym uwagę elementem na zdjęciach jest umieszczony na lewej krawędzi urządzenia przycisk. Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że klawisz ten będzie używany do aktywowania funkcji AI. Wśród nich znajdą się m.in. AI CAM, czyli analiza zawartości kadru zdjęcia w celu automatycznego zastosowania odpowiednich ustawień, oraz QLens, czyli system rozpoznawania miejsc, osób, przedmiotów i nie tylko.

lg-g7-wyciek-1-850x478 Wyciek zdjęć LG G7: mocny smartfon z funkcjami AI

Premiera LG G7 ThinQ ma odbyć się pod koniec kwietnia, a w maju smartfon trafi na półki sklepowe. Najnowszy flagowiec LG ma kosztować około 800 dolarów, czyli ponad 2 700 zł. Nie znamy jeszcze szczegółów na temat jego dystrybucji w Polsce, jednak z pewnością urządzenie to będzie dostępne w naszym kraju.

Źródło: Techradar

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
100%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top