Edukacja kobiet lekarstwem na zmiany klimatu?

Tablety i czytniki e-book przyczyną zaburzeń snu

Do ciekawych wniosków doszedł Paul Hawken, jeden z członków globalnego szczytu na Singularity University. Zdaniem naukowca, planowanie rodziny i wynikająca z niego redukcja populacji mogą do 2050 roku zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery nawet o 119 gigaton.

Paul Hawken przedstawił szczegółowy projekt, który pokazuje, w jaki sposób przeciwdziałać zmianom klimatu. Zdaniem autora pomysłu, wyedukowane kobiety mają mało dzieci i zdrowsze rodziny, a mniejsze rodziny ze zdrowszym potomstwem to klucz do redukcji emisji CO2 do atmosfery. Kształcenie kobiet mogłoby ponadto skutkować większą liczbą naukowców, którzy prezentowaliby nowy punkt widzenia na różne kwestie, także te dotyczące środowiska i zmian klimatycznych.

Pomysłodawca projektu proponuje, by uczynić szkoły tańszymi i łatwiej dostępnymi dla dziewcząt. Chodzi tu szczególnie o redukcję dystansu, jaki w niektórych zakątkach globu młode kobiety muszą pokonać, by dotrzeć do szkoły – czasem droga ta trwa nawet do pięciu godzin. Długi dystans jest często główną przyczyną, dla której rodzice dziewcząt boją się posyłać je do szkół.

Source: Thenextweb

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
100%
1 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top