Wykryto toksyczne składniki w produktach Prestigio, Lenovo i Acer

Wykryto toksyczne składniki w produktach Prestigio

Sprawa dotyczy kilku modeli wspomnianych producentów, którym grozi wstrzymanie sprzedaży i które po raz kolejny są sprawdzane przez Szwedzką Agencję Chemikaliów pod kątem zawartości toksyn w kablach, a w szczególności krótkołańcuchowych chlorowanych parafin (tzw. SCCP).

Teleguru, poprzez swoje szwedzkie źródła dowiedział się, że wkrótce kilkanaście artykułów renomowanych firm może otrzymać zakaz sprzedaży w Szwecji (możliwe, że z czasem także w Polsce), przez niedozwolony, wysoki poziom zawartości szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych.

Poniżej część produktów (sprzedawanych również w Polsce), których pierwsze testy wykazały obecność toksycznych substancji w kablach:
– Asus Memo Pad 7 (od 1.62 do 1.63% SCCP)
– Asus Transformer Pad (od 1.24 do 1.31% SCCP)
– Prestigio Multiphone PAP3400 Duo (0.56% SCCP)
– Lenovo Tab A10 (od 1,33 do 1.41% SCCP)
Acer Iconia A1 (od 0.37 do 0.38% SCCP)

Oprócz tego, wśród badanych znalazły się urządzenia mniej znanych na naszym rynku producentów, jak np. DMTECH czy Archos. Analizy nie zostały jeszcze zakończone, a cała sprawa jest nadal w toku. Na oficjalne potwierdzenie ewentualnego zakazusprzedaży tych produktów trzeba będzie jeszcze poczekać. Ostateczna decyzja należy zaś do Komisji Europejskiej.

Źródło: własne

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25.54%
47 głosy
23.37%
43 głosy
24.46%
45 głosy
26.63%
49 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top