Wiadomości

Wyniki Samsunga za II kwartał 2015 roku

Samsung ujawnił prognozę finansową za II kwartał 2015 roku. Wyniki południowokoreańskiego giganta są słabsze niż zakładali analitycy, głównie z powodu słabszego popytu na smartfony w kluczowych rynkach i problemów z dostawami Galaxy S6 Edge.

Zysk operacyjny spadł o 4% do 6.9 biliona wonów (6.13 miliarda dolarów). Jest to najlepszy rezultat na przestrzeni ostatnich czterech kwartałów, ale jednocześnie siódmy z rzędu spadek. Analitycy przewidywali, że Samsung osiągnie 7.2 biliona wonów zysku. Są oni również zdania, że kolejne trzy miesiące roku nie przyniosą żadnej poprawy, przede wszystkim dlatego, że nieważne jak bardzo jest się konkurencyjnym na rynku, jeśli ogólny popyt jest słaby. Wypracowany przez koncern dochód wyniósł 48 biliona wonów (około 42.5 miliarda dolarów), czyli o 8.3% mniej niż przed rokiem, a zarazem poniżej wcześniejszych ustaleń i oczekiwań (53.4 biliona wonów). Za słabsze wyniki obarcza się głównie dział urządzeń mobilnych. Po części jest to wina słabnącego popytu na smartfony i dużej konkurencyjności na rynku. Konsumenci w tak ważnych dla producenta regionach, jak np. Azja, nasycili się już produktami i kupując telefon nie zmieniają go przez dłuższy czas, a jeśli mają wybór (a ten jest ogromny) to wolą nabyć jak najtańszą i spełniającą podstawowe zadania słuchawkę. W ten sposób Samsung może przeliczyć się w swoich szacunkach, sprzedając w tym roku mniej sztuk modeli Galaxy S6. Początkowe zainteresowanie flagowcami było spore, sięgając wielu milionów przedpremierowych zamówień, ale powoli zaczyna opadać. W poprawie sytuacji nie pomagają też problemy z dostawami modelu z zagiętym ekranem (S6 Edge), które mogą doprowadzić do tego, że klienci zwrócą się w stronę konkurencyjnych ofert.

Źródło: Yahoo

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close