Wiadomości

Xiaomi planuje w tym roku dostarczyć aż 100 milionów smartfonów

Raport analitycznej firmy IDC opublikowany na początku tego roku pokazuje, że zainteresowanie smartfonami w Chinach spadło w 2017 roku aż o 5%. Nie przeszkadza to jednak firmie Xiaomi w planach na rok 2018. Producent zapowiedział właśnie, że planuje dostarczyć aż 100 milionów urządzeń mobilnych.

W pierwszym kwartale tego roku Xiaomi dostarczyło 30 milionów smartfonów. Jeżeli trend ten będzie się utrzymywać w również w kolejnych kwartałach, to firma jak najbardziej jest w stanie zrealizować zamówienia na założoną przez siebie liczbę. Zakładając, że nadal będzie sprzedawać tyle samo smartfonów, to pod koniec grudnia sprzeda 120 milionów urządzeń.

Dla porównania, Huawei w ubiegłym roku sprzedało 150 milionów smartfonów, z czego aż 90 milionów kupili Chińczycy. W walce o rodzimego klienta oraz międzynarodowego uczestniczą obecnie również Oppo i Vivo, które skupiają się na dostarczaniu klientom urządzeń ze wszystkimi modnymi obecnie funkcjami, takimi jak podwójne aparaty oraz wsparcie dla sztucznej inteligencji.

Source: Gizchina
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close