Xiaomi planuje w tym roku dostarczyć aż 100 milionów smartfonów

xiaomi-redmi-5-Plus-1

Raport analitycznej firmy IDC opublikowany na początku tego roku pokazuje, że zainteresowanie smartfonami w Chinach spadło w 2017 roku aż o 5%. Nie przeszkadza to jednak firmie Xiaomi w planach na rok 2018. Producent zapowiedział właśnie, że planuje dostarczyć aż 100 milionów urządzeń mobilnych.

W pierwszym kwartale tego roku Xiaomi dostarczyło 30 milionów smartfonów. Jeżeli trend ten będzie się utrzymywać w również w kolejnych kwartałach, to firma jak najbardziej jest w stanie zrealizować zamówienia na założoną przez siebie liczbę. Zakładając, że nadal będzie sprzedawać tyle samo smartfonów, to pod koniec grudnia sprzeda 120 milionów urządzeń.

Dla porównania, Huawei w ubiegłym roku sprzedało 150 milionów smartfonów, z czego aż 90 milionów kupili Chińczycy. W walce o rodzimego klienta oraz międzynarodowego uczestniczą obecnie również Oppo i Vivo, które skupiają się na dostarczaniu klientom urządzeń ze wszystkimi modnymi obecnie funkcjami, takimi jak podwójne aparaty oraz wsparcie dla sztucznej inteligencji.

Source: Gizchina

Your opinion

What is your opinion on that?

I like
I have mixed feelings
I do not like
I have no opinion
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes
0%
0 votes

Comments

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top