Wiadomości

Xiaomi: prawie dwukrotny wzrost sprzedaży, ale firma wciąż notuje straty

Chiński gigant Xiaomi opublikował raport finansowy dotyczący pierwszego kwartału 2018 roku. Choć sprzedaż smartfonów tego producenta wzrosła w pierwszych trzech miesiącach roku prawie dwukrotnie, Xiaomi wciąż odnotowuje straty finansowe.

Pierwszy kwartał 2018 roku przyniósł Xiaomi wzrost globalnej sprzedaży smartfonów aż o 88%. Choć firma nie podzieliła się oficjalnymi statystykami, według szacunków przedsiębiorstwa Counterpoint Research chiński producent sprzedał do marca br. 28,1 miliona urządzeń, co daje udział na rynku na poziomie 8%. Przychody Xiaomi wyniosły w tym okresie około 5,3 miliarda dolarów, jednak podliczając wszystkie wydatki odnotowano stratę na poziomie 1,09 mld USD. Głównym powodem jest polityka firmy – w kwietniu tego roku założyciel Xiaomi, Lei Jun, ogłosił, że urządzenia tego producenta będą sprzedawane z maksymalnym zyskiem 5%.

Source: Bloomberg
Tagi

Marcin

Z technologią związany praktycznie od zawsze. Swoją karierę redaktorską rozpoczął jeszcze w 2013 roku. Użytkownik głównie sprzętu Sony. Fan grania na PS2 i PS3. Tymczasowy krakus, urodzony w Gdańsku, a dorastający w Bieszczadach. W wolnych chwilach zwiedza Europę swoim dziesięcioletnim Fiatem Punto. Studiuje dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close