Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Zasięg 5G w Orange już w przyszłym roku? Operator zapowiada, że pierwsze testy nowej technologii rozpoczną się na początku 2019 roku

Orange Polska w swoim najnowszym komunikacie prasowym poformowało, że już na początku przyszłego roku rozpoczną się testy sieci 5G w naszym kraju. Operator twierdzi, że wszyscy abonenci otrzymają możliwość korzystania z internetu w nowym standardzie najpóźniej w 2021 roku.

Infrastruktura nadajników zostanie całkowicie odnowiona do końca 2020 roku. Pozwolą one na udostępnianie zasięgu w standardzie 5G, które z chęcią wykorzystywać będą również inni operatorzy działający w Polsce.

– Uruchomienie sieci nowej generacji 5G będzie miało ogromne znaczenie nie tylko dla funkcjonowania rynku telekomunikacyjnego, ale dla całej polskiej gospodarki. 5G to szybsza sieć mobilna, minimalne opóźnienia, możliwość wydzielenia warstw sieci na konkretne potrzeby klientów biznesowych. Dlatego już teraz przygotowujemy się do wdrożenia tej technologii. Intensywnie rozbudowujemy sieć światłowodową, która będzie zapleczem niezbędnym dla dobrego funkcjonowania sieci mobilnej nowej generacji i internetu rzeczy. Współpracujemy też z dostawcami sprzętu i technologii, by w 2020-2021 roku móc zaoferować polskim klientom usługi oparte na sieci 5G – powiedział Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska.

Na samym początku prac nad wdrożeniem zasięgu 5G Orange Polska będzie starać się uzyskać pasma w częstotliwościach 3,6 GHz oraz 3,8 GHz, które pozwolą na zbudowanie ekosystemu odpowiedniego dla nowej technologii. Program 5G będzie połączony z rozbudową sieci światłowodowej. Operator zapowiedział ,ze planowana inwestycja ma być największa w historii polskiego oddziału Orange. Do końca 2021 roku rozbudowany ma zostać również zasięg sieci 4G, który ma być dostępny w całym kraju. Zbudowana ma zostać również infrastruktura sieci Internetu Rzeczy, technologia LTE-M.

Back to top button