ZTE zmniejszy liczbę swoich urządzeń i skupi się na nowych technologiach

ZTE zmniejszy liczbę swoich urządzeń i skupi się na nowych technologiach

Chiński producent smartfonów planuje pójść w jakość, a nie ilość i zamierza produkować zaledwie kilka urządzeń, porzucając produkty, które nie były konkurencyjne na rynku. Przy okazji firma chce skupić się na technologii głosowej.

W związku z rosnącą konkurencją na rynku urządzeń mobilnych, ZTE Mobile Devices ma w planach zmniejszenie portfolio swoich urządzeń i skupienie większej uwagi na dostarczeniu ciekawych, innowacyjnych technologii. Dział mobilny ZTE zamierza podążać drogą Apple i wypuszczać na rynek maksymalnie kilka (w tym przypadku dwa lub trzy) produktów, które zaoferują mocne podzespoły i szereg rozwiązań, które zapewnią konsumentom zupełnie nowe doświadczenia – „Mieliśmy wiele urządzeń na rynku, ale nie pomogło to w zwiększeniu wartości marki” – powiedział Zeng Xuezhong, dyrektor generalny ZTE. Producent ma w swojej ofercie wiele smartfonów i tabletów działających pod kontrolą różnych platform (m.in. Android i Firefox OS). Nie zmieniło to jednak sytuacji ZTE i nie pozwoliło im wybić się na rynku mobilnym.

Niedawno firma zaprezentowała swój najnowszy smartfon z LTE – model ZTE Star 2, wyposażony w pięciocalowy ekran o rozdzielczości 1080p (1080 x 1920 pikseli), czterordzeniowy procesor Snapdragon 801 taktowany zegarem 2.3 GHz oraz 2 GB RAM. Jednak największym i najciekawszym jego elementem jest zaawansowana interakcja za pomocą komend głosowych. Producent przy okazji produkcji tego modelu wprowadził aż tysiąc patentów, z czego 158 zwiazanych jest z technologią obsługi głosowej. Przy użyciu tego interfejsu (co ciekawe, nie wymaga on połączenia z Internetem) można odpalić wszystkie aplikacje, wysłać wiadomość tekstową (nawet podczas odtwarzania muzyki) i wybierać dany kontakt przykładając słuchawkę do ucha i wypowiadając imię osoby, z którą chce się nawiązać połaczenie. Cena smartfona została ustalona na poziomie mniej więcej 400 dolarów, a więcej informacji na temat Star 2 powinno pojawić się podczas targów CES w styczniu w Las Vegas.

ZTE ma w planach sprzedanie około 60 milionów smartfonów w 2015 roku. Będą to przede wszystkim produkty wyposażone w bardzo zaawansowane technologie, które pozwolą firmie podnieść zyski oraz zwiększyć udziały na rynku.

Źródło: ZDNet

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
29.21%
59 głosy
22.77%
46 głosy
24.26%
49 głosy
23.76%
48 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top