Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Oferta JUMP!

Oferta archiwalna, która nie jest już oferowana przez T-Mobile nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami abonamentów T-Mobile.

Karnawałowa platforma z wielkim napisem JUMP!, państwo Lewandowscy oraz ogólna radość i podniecenie emanujące z ekranu. Oto sposób T-Mobile na zainteresowanie telewidzów ofertą abonamentową JUMP!, która zastąpiła starsze warianty zobowiązań operatora.

Charakterystyka T-Mobile abonament Jump

JUMP! dzieli się na taryfy bez urządzenia (za 49.99 zł lub 69.99 zł miesięcznie) oraz z takowym (za 59.99 zł, 79.99 zł, 109.99 zł, 159.99 zł lub 209.99 zł miesięcznie). W sumie dostępnych jest siedem taryf, które niezależnie od kwoty zobowiązania zapewniają nielimitowane darmowe połączenia i SMS-y do wszystkich sieci, w tym na stacjonarne. Zważywszy na fakt, że najtańsza taryfa (bez urządzenia) dostępna jest za 49.99 zł miesięcznie, oferta ta ma jeden z najkorzystniejszych stosunków ceny do otrzymywanych korzyści, w porównaniu do abonamentów innych operatorów.

Poza rozmowami i SMS-ami, użytkownik ma do dyspozycji (zależnie od kwoty zobowiązania) od 30 do 120 darmowych minut na połączenia z krajami Unii Europejskiej, co dla wielu może okazać się sporą zaletą JUMP!. Pakiety te są charakterystyczną cechą obecnych abonamentów T-Mobile. Dla użytkowników mających rodzinę lub podróżujących do krajów Unii, mogą one okazać się dużym atutem. Niestety, w najtańszej taryfie pakiet ten (30 minut) kosztuje 5.99 zł miesięcznie dla połączeń z Polski do Unii oraz 6.99 zł w przypadku rozmów w krajach członkowskich (np. Niemiec, Anglii, Francji). Nie jest on jednak obligatoryjny, a w przypadku wyższych taryf otrzymuje się go bezpłatnie.

Internet w T-Mobile Jump

JUMP! może zainteresować amatorów Internetu mobilnego, gdyż w zależności od kwoty abonamentu jest tu do dyspozycji od 250 MB do 1.5 GB danych w ramach usługi Internet Connect. W tańszych zobowiązaniach pakiet jest niewielki i umożliwia sprawdzanie poczty i sporadyczne przeglądanie stron internetowych. Natomiast 1.5 GB z najdroższego wariantu powinno wystarczyć do swobodnego korzystania z przeglądarki internetowej, portali społecznościowych, a nawet pobierania aplikacji oraz oglądania filmów na YouTube. Niestety, biorąc pod uwagę, że najwyższe zobowiązanie kosztuje aż 209.99 zł miesięcznie, to oferowany przez T-Mobile pakiet uznać trzeba za niewielki (np. w porównaniu do 2 GB w ofercie Orange Multi II Max za 154.99 zł miesięcznie).

atl-tmobile-abonament-jump-3

Trzeba też kontrolować zużycie danych, gdyż przekroczenie podstawowego pakietu wiąże się z opłatą 10 zł. W zamian użytkownik otrzymuje dodatkową paczkę (od 1 do 3 GB), której wielkość zależy od kwoty zobowiązania. Po wykorzystaniu tego pakietu dalsza łączność z Internetem jest bezpłatna, ale jego prędkość spada do zaledwie 16 kb/s. Taka przepustowość umożliwia korzystanie z tekstowych komunikatorów internetowych, ale nie sprawdza się podczas przeglądania stron internetowych lub portali społecznościowych. Dla zobrazowania, pobranie 75 MB albumu MP3 w najpopularniejszej jakości zajmuje ponad 10 godzin!

Podróżujący klienci mogą docenić za to pakiet transferu, z którego można korzystać poza granicami Polski. Dostępny jest on w zobowiązaniach od 109.99 zł (lub 69.99 w przypadku wariantu bez telefonu). W najmniejszej wersji otrzymuje się 100 MB do wykorzystania na terenie Unii Europejskiej. Powinno to starczyć na sporadyczne sprawdzenia maila lub wpisów na Facebooku. Natomiast w najdroższej taryfie dostaje się 500 MB, które obowiązują na całym świecie! Co ciekawe, dodatkowy pakiet tego typu w T-Mobile kosztuje aż 359 zł i pozwala zaoszczędzić ponad 17 tys. zł, jeśli się go w pełni wykorzysta.

Dodatkowe usługi w T-Mobile Jump

Z usług dostępnych dla taryf JUMP! najciekawiej prezentują się Internet Connect oraz Sieć Rodzinna. Pierwsza opcja pozwala na korzystanie przez kilku użytkowników T-Mobile z tego samego pakietu internetowego (każda dodatkowa osoba to koszt 2 zł miesięcznie).
Po wykorzystaniu transferu danych, jego szybkość jest ograniczona. W przypadku lidera grupy wynosi ona zaledwie 16 kb/s, natomiast pozostali użytkownicy zostają całkowicie odcięci od dostępu do Internetu. Natomiast Sieć Rodzinna zapewnia darmowe rozmowy w obrębie jej użytkowników (od 1 do 5 osób będących w T-Mobile), jednak każdy użytkownik podnosi miesięczny koszt zobowiązania założyciela grupy (od 15 do 55 zł). W JUMP! rozmowy są całkowicie bezpłatne, ale usługa umożliwia też telefonowanie innym członkom grupy bez konieczności płacenia (np. jeśli dzieci korzystają z ofert T-Mobile).

atl-tmobile-abonament-jump-2

Warto też wspomnieć o Graniu na Czekanie, które po pierwszym miesiącu kosztuje 2 zł (o ile się go nie wyłączy np. przez automatyczne biuro obsługi klienta). Pozwala ono na zmianę sygnału oczekiwania na połączenie, jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z aktywności usługi oraz konieczności jej comiesięcznego opłacania.

Różnice między ofertą z telefonem i bez w T-Mobile Jump

Taryfy bez telefonu różnią się od tych z urządzeniem jedynie kwotą miesięcznego zobowiązania. Odpowiednikiem tańszej (za 49.99 zł miesięcznie) jest wariant z telefonem za 59.99 zł. Natomiast droższa (za 69.99 zł) to zobowiązanie z urządzeniem za 109.99 zł. Jeśli więc komuś nie zależy na nowym telefonie, to warto zastanowić się nad abonamentem bez takowego, gdyż w skali dwóch lat umożliwia to zaoszczędzenie 240 zł (w tańszym wariancie) lub 960 zł (w droższym).

Bardzo istotnym mankamentem taryf z urządzeniem jest sposób ich spłaty. Klient przez pierwsze 18 miesięcy płaci raty za sprzęt w wysokości określonej dla danego zobowiązania (np. dla abonamentu za 154.99 zł jest to 90 zł miesięcznie, które wliczone są w wysokość opłaty). Po tym czasie kończy się spłacanie urządzenia, jednak kwota zobowiązania nie zostaje obniżona, więc klient przez pół roku musi uiszczać opłatę nie otrzymując w zamian korzyści.

Podsumowanie

Po rozmachu kampanii marketingowej związanej JUMP! widać, że operatorowi zależało na wypromowaniu tej oferty. W przeciwieństwie do konkurencji (np. Taryf LTE bez limitu Plusa), T-Mobile skupiło się na dodatkowych usługach, które najbardziej przypadną do gustu podróżującym po Unii Europejskiej. Pakiety minut oraz Internetu dostępne poza Polską wyraźnie odróżniają JUMP! na tle konkurencyjnych ofert (czyżby na prośbę Lewandowskiego?). Aczkolwiek 400 darmowych minut w UE oferuje również Orange np. w Smart Plan Multi II. Niemniej, dostępny w najdroższej taryfie JUMP! pakiet roamingowej transmisji jest pierwszą tego typu usługą w Polsce.

atl-tmobile-abonament-jump-1

Z drugiej strony, oferta ta przeciętnie prezentuje się w przypadku korzyści w kraju. Nielimitowane rozmowy i SMS-y w ofertach abonamentowych to już standard (np. w Formule 4.0 Unlimited za 51.97 zł miesięcznie), a stosunkowo nieduże pakiety internetowe w poszczególnych taryfach nie są w stanie konkurować z odpowiadającymi im ofertami konkurencji. Dla przykładu, w Taryfie LTE bez limitu Plusa za 104.99 zł miesięcznie klient otrzymuje 2 GB Internetu, a w JUMP! jest to 1 GB (plus dodatkowe 1.5 GB za 10 zł). W efekcie, JUMP! można polecić osobom, które dużo podróżują, mają rodzinę w innych krajach Unii Europejskiej lub zależy im na telefonach oferowanych przez tego operatora.

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i przy okazji
obniżyć miesięczny koszt o 5 – 10 zł!!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button