Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Play na kartę Lubię to

Reklama z Kamilem Bednarkiem sugeruje, że Play na kartę Lubię to! jest ″fajną″ ofertą. Decydować o tym mają liczne pakiety do wyboru oraz paczki danych za doładowania. Czy to jednak wystarczające atuty, by pozytywnie ocenić tę taryfę i ją polubić?

Charakterystyka Play na kartę Lubię to

Play na kartę Lubię to! jest skierowane głównie do osób, które dość intensywnie korzystają z Internetu w telefonie lub tablecie. Najważniejszą cechą oferty są pakiety danych, które otrzymuje się wraz z doładowaniem. Liczba MB zależy od wartości zasilenia i waha się od 50 MB do 3.5 GB (przy wykorzystaniu kwoty 100 zł lub wyższej). Paczki nie są tak duże i opłacalne, jak w przypadku stricte internetowych ofert np. Nowy Play Internet na kartę!, ale rekompensować ma to dostęp do większej liczby usług obniżających koszty.

Cennik Play na kartę Lubię to

Wiele ofert Play pozytywnie odróżnia się stawkami od konkurencji i podobnie jest w tym przypadku. Minuta połączenia kosztuje 0.29 zł, czyli standardowo, jak na polskie realia. Za to SMS to zaledwie 0.09 zł, czyli bardzo mało i pod tym względem Lubię to! przebijają jedynie oferty z nielimitowanymi darmowymi wiadomościami tekstowymi. Również tej oferty nie ominął „Stan darmowy”, dlatego możliwe są też darmowe rozmowy i SMS-y wewnątrz sieci. Jedynym mankamentem jest tutaj konieczność aktywacji usługi kodem (*188#). Pociesza jednak, że jest ona całkowicie darmowa.

Internet w Play na kartę Lubię to

Niniejsza oferta przypomina konstrukcją oferty internetowe na kartę, czyli za każde doładowanie użytkownik otrzymuje pakiet danych (dokładna lista poszczególnych paczek zależnych od kwot znajduje się w tabeli pod tekstem). Niestety, zarówno rozmiary, jak i ważność poszczególnych bonusów atrakcyjnością ustępują ofertom na kartę dedykowanym Internetowi. Przykładowo, w Nowy Play Internet na kartę! za zasilenie za 30 zł klient dostaje łącznie 6 GB ważne przez 30 dni. Natomiast takie samo zasilenie w Lubię to! daje zaledwie 500 MB na 30 dni. Z tego względu, jeśli komuś głównie zależy na transmisji danych, to lepsze mogą być np. Nowy Plus Internet na kartę, lub Orange Free na kartę .

atl-play-prepaid-lubieto-1

Po zużyciu przyznanego pakietu, dalsza transmisja jest darmowa, ale jej prędkość to zaledwie 32 kb/s. Z jednej strony, to i tak czterokrotnie szybciej niż w przypadku innych ofert Play, ale nie zmienia to faktu, że taka szybkość pozwala jedynie na komfortowe korzystanie z komunikatorów internetowych. Za to strony internetowe, zdjęcia, filmy oraz muzyka z sieci będą wczytywać się bardzo powoli. Dla zobrazowania – 75 MB album muzyczny w najczęściej spotykanej jakości pobierać się będzie co najmniej 5 godzin i 20 minut. Przywrócenie akceptowalnej szybkości transmisji wiąże się ze skorzystaniem z trzech pakietów danych: 300 MB, 1 GB lub 3 GB. Pierwszy kosztuje 5 zł, drugi można aktywować za 9 zł, a trzeci za 20 zł. Co ciekawe wszystkie te pakiety ważne są przez 30 dni. Największa paczka jest bardzo opłacalna i umożliwia komfortowe korzystanie z przeglądarki internetowej, portali społecznościowych, słuchanie muzyki itp. Pakiety sumują się, więc w razie potrzeby można aktywować je kilkukrotnie w ciągu miesiąca.
Pakiety w Play na kartę Lubię to Po wprowadzeniu „Stanu darmowego”, większość dodatkowych pakietów przestała mieć znaczenie. Niemniej, zostało jednak kilka, które pozwolą obniżyć nieco comiesięczne koszty. Najciekawiej przedstawia się pakiet darmowych SMS-ów do wszystkich sieci za 10 zł, który ważny jest przez miesiąc. Niestety, rozmowy do wszystkich są dostępne tylko w jednej niewielkiej paczce 30 minut za 6 zł, więc oferta Lubię to! raczej nie spełni oczekiwań użytkowników, którzy potrzebują tanich połączeń z klientami innych sieci.

Podsumowanie

Trudno nie lubić oferty Lubię to! Może być świetną propozycją dla osób, które często korzystają z Internetu w telefonie i wysyłają duże ilości wiadomości. Spore pakiety danych, bonusy za doładowania oraz „Stan darmowy” (darmowe rozmowy i SMS-y w Play-u) to jej niezaprzeczalne zalety. Niezadowolone mogą być jedynie osoby, które oczekują atrakcyjnych pakietów rozmów do wszystkich sieci. Niestety, o ile w wypadku SMS-ów do wszystkich wystarczy aktywować odpowiednie (płatne) usługi, tak jeśli chodzi o połączenia ma się do dyspozycji tylko niewielki pakiet 30 minut za 6 zł, dzięki któremu minuta połączenia to koszt 0.20 zł.

atl-play-prepaid-lubieto-4

Użytkownicy, którzy szukają tanich połączeń i wiadomości do wszystkich sieci powinni się zainteresować np. JUMP! na kartę lub taryfa Miesio w Nju na kartę. Ciekawą alternatywą może okazać się także Virgin Mobile #BezLimitu, w której klient za 29 zł otrzymuje nielimitowane SMS-y, nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci (komórkowych i stacjonarnych) oraz 2 GB Internetu. Jednak Ci, którzy mają głównie znajomych w sieci Play i poszukują stosunkowo taniego Internetu bez konieczności rezygnacji z dodatkowych usług obniżających koszty (w przeciwieństwie do standardowych taryf internetowych na kartę, jak np. Nowy Play Internet na kartę!) powinni być zadowoleni. Ogólnie rzecz biorąc jest to przejrzysta taryfa bez istotnych haczyków. Teleguru lubi to!

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać, dzięki poradnikowi przenoszenia numeru!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button