Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Red Bull Mobile no limits II

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana przez RedBull Mobile nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę w sieci RedBull Mobile.

Samoloty, motocykle, Formuła 1, skoki z kosmosu… Red Bulla kojarzyć można z wieloma sportami i wydarzeniami, ale na rynku telekomunikacyjnym marka ta jest raczej niszowa. A szkoda, bo Red Bull Mobile no limits II była bez dwóch zdań jedną z najbardziej konkurencyjnych ofert abonamentowych.

atl-redbull-prepaid-nakarte-6

Charakterystyka Red Bull Mobile No limits II

Jedną z najważniejszych cech niniejszej oferty jest przejrzystość. Pomimo dostępności czterech taryf różnej wysokości, wszystkie są identyczne pod względem korzyści, a poszczególne stopnie wpływają jedynie na ceny telefonów oferowanych wraz z umową. Natomiast klienci, którzy takowego nie potrzebują, mogą zdecydować się na najtańszy wariant zobowiązania na czas nieokreślony (34 zł miesięcznie dla nowego numeru i aktywnej e-faktury). W jej przypadku zachęcający jest też zaledwie miesięczny okres wypowiedzenia, bez żadnych haczyków (w przeciwieństwie do np. nju z rachunkiem). W przypadku taryf z telefonem umowa zawarta zostaje na dwa lata.

Dobre wrażenie robi też sama oferta, gdyż w ramach zobowiązania (niezależnie od taryfy) użytkownik otrzymuje darmowe nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych oraz pakiet 2 GB miesięcznie. Brakuje jedynie bezpłatnych SMS-ów i MMS-ów, zarówno w sieci, jak i poza nią, co dla wielu osób może być sporą wadą. Zasięg macierzystej sieci, czyli Play, może też okazać problemem dla niektórych użytkowników, więc warto również rozważyć np. abonament Heyah non stop, w którym za 29 zł miesięcznie (z e-fakturą) klient otrzymuje nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci. Z drugiej jednak strony, nie ma pakietu 2 GB, a za każde rozpoczęte 500 MB trzeba płacić aż 9 zł.

redbull mobile na karte energy

Niestety, trzeba być świadomym, że Red Bull Mobile należy do sieci Play, co wiąże się ze słabiej rozwiniętą infrastrukturą niż w przypadku innych operatorów. Może to być szczególnie odczuwalne na mniej zaludnionych obszarach. W takim przypadku użytkownik korzysta z roamingu krajowego, czyli użytkuje nadajniki innych sieci (co negatywnie wpływa na jakość dźwięku oraz szybkość Internetu).

Cennik Red Bull Mobile No limits II

Nielimitowane darmowe rozmowy do wszystkich sieci komórkowych oraz na stacjonarne powodują, że cennik jest przejrzysty. Użytkownik płaci 0.18 zł jedynie za wysyłanie SMS-ów lub MMS-ów. Niestety, brakuje bezpłatnych wiadomości we własnej sieci lub Play, co w przypadku „fioletowego” operatora jest raczej rzadkością.

Internet w Red Bull Mobile No limits II

Nazwa sugeruje, że Internet w Red Bull Mobile no limits II jest nielimitowany i darmowy, ale to nie do końca prawda. Po wykorzystaniu 2 GB przyznawanych w ramach zobowiązania, dalsza transmisja staje się bezpłatna, ale zwalnia do zaledwie 32 kb/s. Przy tej prędkości można w miarę komfortowo korzystać z komunikatorów internetowych, ale już strony internetowe, portale społecznościowe, filmiki itp. działają bardzo powoli. Dla zobrazowania, pobranie 75 MB albumu muzycznego w najczęściej spotykanej jakości zajmuje ponad 5 godzin. W celu przywrócenia standardowej szybkości transmisji (przed końcem okresu rozliczeniowego) można dokupić pakiet 300 MB, który kosztuje aż 6 zł. Nie jest to zbyt atrakcyjna cena, ale większości użytkowników i tak powinna wystarczyć paczka przyznawana w ramach zobowiązania.

atl-redbull-abonament-nolimitsii-2

Najbardziej wymagających użytkowników ucieszyć może dostęp do darmowego nielimitowanego Internetu LTE do końca 2014 roku. Korzystanie z tego standardu sieciowego sprawia, że nie jest wykorzystywany pakiet internetowy, aczkolwiek po przekroczeniu aż 200 GB (ok. 100 filmów w rozdzielczości Full HD) transmisja zwalnia do 2 Mb/s. Nadal jest to jednak szybkość wystarczająca do swobodnego korzystania z Internetu. Samo LTE znacznie przyspiesza transfer danych, a dzięki niewielkim opóźnieniom (w porównaniu do 3G) umożliwia w miarę komfortowe granie przez Sieć. Niestety, w przypadku Play ta technologia jest nadal głównie dostępna w większych miastach i miasteczkach.

Dodatkowe usługi w Red Bull Mobile No limits II

Red Bull oferuje niewiele dodatkowych usług dla niniejszej oferty, dzięki czemu zyskuje ona na przejrzystości. Z pakietów obniżających koszty można jedynie włączyć nielimitowane, bezpłatne SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci. Paczka kosztuje 9 zł i po aktywacji jej koszt doliczany jest do rachunku co miesiąc. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że nawet po doliczeniu kosztu tej usługi, zobowiązanie okazuje się wyjątkowo atrakcyjne. W takiej sytuacji użytkownik za 43 zł miesięcznie (w wersji bez telefonu) ma do dyspozycji nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich, a do tego pakiet 2 GB. Dla porównania podobny abonament, czyli Jump! w T-mobile kosztuje 49.99 zł i użytkownik otrzymuje w nim zaledwie 250 MB transmisji miesięcznie.

atl-redbull-prepaid-nakarte-1

Ukryte koszty w Red Bull Mobile No limits II

Niestety, Red Bull Mobile no limits II nie ustrzegło się kilku ukrytych kosztów. Podpisując umowę klient musi liczyć się z opłatą 49 zł za aktywację numeru. Kolejnym problemem jest e-faktura, której wyłączenie podnosi kwotę miesięcznego zobowiązania o 5 zł. Warto też wspomnieć, że kwoty podawane na stronie Red Bulla uwzględniają rabaty za przeniesienie numeru od innego operatora (5 zł) oraz e-fakturę.

Podsumowanie

Red Bull Mobile no limits II to ekstremalnie dobra oferta, która obecnie nie ma prawie żadnej konkurencji pod względem stosunku otrzymywanych korzyści do kwoty zobowiązania. Świetne wrażenie robi też możliwość zerwania umowy już po miesiącu (w przypadku wariantu bez telefonu), co powinno przypaść do gustu klientom, którzy preferują brak długoterminowych zobowiązań. Natomiast nielimitowane bezpłatne rozmowy oraz (dodatkowo) SMS-y umożliwiają swobodne komunikowanie się ze wszystkimi. Jedyne, co może zniechęcić klientów to brak tak rozbudowanej infrastruktury operatora macierzystego Play, jak u jego konkurencji. Negatywnie wpływa to na zasięg podczas korzystania z sieci macierzystej, a łączenie się przez innych operatorów (tzw. roaming krajowy) potrafi obniżyć jakość dźwięku.

atl-redbull-abonament-nolimitsii-1

Do internetowych zastosowań niniejsza oferta sprawdza się całkiem nieźle. Całe 200 GB w zasięgu LTE do końca roku oraz spory pakiet 2 GB umożliwia swobodne korzystanie z Sieci na smartfonie (portale społecznościowe, sporadycznie filmiki na YouTube, przeglądarka itp.). Niestety, po wykorzystaniu comiesięcznej paczki Internet bardzo znacząco zwalnia, a przywrócenie standardowej transmisji wymaga wykupienia stosunkowo drogiego pakiet 300 MB za 6 zł. Ciekawą alternatywą może okazać się Formuła 4.0 Unlimited w Play, gdzie dostępne są nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci. Natomiast, dla tych, którzy szukają samą kartę SIM korzystniejsza będzie np. Virgin Mobile #BezLimitu, gdzie za jedyne 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci (łącznie z stacjnoranymi) oraz 2 GB Internetu.

Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close