Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Analizy

Analiza Więcej przez rok

Archiwalna oferta na kartę, która nie jest już oferowana przez Plus nowym klientom. Poniższa analiza oraz zamieszczone w tabeli informacje mają charakter archiwalny, jednak mogą być nadal przydatne dla osób korzystających z tej oferty. Teleguru zachęca do zapoznania się z aktualnymi ofertami na kartę w sieci Plus.

Niemal każdy operator w Polsce ma w swojej ofercie taryfę lub usługę na kartę, w której ważność konta jest wydłużana o rok po każdym zasileniu. W Plusie jest to właśnie Więcej przez Rok, czyli jedna z taryf ″Więcej″. Czy jednak poza tą jedną cechą propozycja „zielonego” operatora odróżnia się czymś na tle konkurencji?

Charakterystyka

Zasada działania taryfy jest prosta – po doładowaniu konta kwotą minimum 5 zł ważność połączeń wychodzących jest przedłużana o 365 dni. Dzięki temu jedno zasilenie umożliwia dzwonienie i SMS-owanie przez długi czas. W efekcie jest to świetna propozycja dla osób, które rzadko doładowują konto, ale też niezbyt intensywnie korzystają z telefonu. Trzeba jednak pamiętać, że przed doładowaniem konieczne jest aktywowanie odpowiedniej usługi bezpłatnym kodem *136*11*04#. W innym przypadku ważność połączeń wychodzących oraz przychodzących zostanie wydłużona o standardową wartość dla danej kwoty zasilenia (np. przy zasileniu za 5 zł są to 2 dni (połączenia wychodzące) i 32 dni (połączenia przychodzące). Pod tym względem znacznie lepszy mechanizm działania znaleźć można np. w taryfie Mobile Vikings, gdzie każde doładowanie wydłuża ważność konta o 365 dni i to bez konieczności aktywacji kodem.

Cennik

Cennik przypomina te, znane z innych ofert Plusa i na tle pozostałych operatorów wypada przeciętnie. Minuta rozmowy do wszystkich sieci kosztuje 0.29 zł, co jest obecnie standardową stawką i w tym przypadku oferta Plusa ustępuje innym np. Nju na kartę. Podobne odczucia można mieć w przypadku SMS-ów, za które trzeba płacić po 0.19 zł. Dla porównania, w np. Play na kartę wysłanie jednej wiadomości kosztuje zaledwie 0.09 zł, czyli dwukrotnie mniej.

cennik-plus

Po polskim liderze technologii LTE można by oczekiwać atrakcyjnych stawek za transmisję danych oraz pakietów internetowych. Niestety, również w tym przypadku potencjalnych użytkowników czeka pewien zawód. Transfer 1 MB to koszt aż 2.96 zł. W porównaniu do np. 0.10 zł w Orange Smart na kartę lub wręcz darmowej transmisji (aczkolwiek bardzo powolnej) w wielu ofertach Play lub T-Mobile, stawka ta prezentuje się bardzo słabo. Sytuacji nie ratują niezbyt atrakcyjne pakiety internetowe. Paczki 300 MB za 7 zł lub 1 GB za 13 zł są dosyć standardowe w odniesieniu do konkurencji. Z drugiej strony, ilość danych zapewniana przez drugi z pakietów wystarczy do komfortowego korzystania z przeglądarki internetowej, portali społecznościowych itp. Jedynie najbardziej wymagający użytkownicy mogą czuć pewien niedosyt i dla nich powinny zostać przygotowane większe paczki. Niestety, wyczerpanie pakietów przywraca stawki cennikowe (nie ma tzw. bezpiecznego Internetu), co naraża użytkownika na bardzo wysokie koszty. Na przykład oglądanie filmów na YouTube przez kilka minut może kosztować kilkadziesiąt zł!

Pakiety

Ogólną wadą ofert z roczną ważnością konta jest ograniczony wybór pakietów i podobnie jest w tym przypadku. Plus dla Więcej przez Rok udostępnił tylko dwie usługi (poza paczkami Internetu). Wybrany numer w Plusie umożliwia wybranie maksymalnie pięciu numerów w Plusie, z którymi połączenia są bezpłatne. Pakiet kosztuje 10 zł i jest ważny 30 dni. Natomiast Wybrany numer z dowolnej sieci umożliwia wybór numeru z dowolnej sieci komórkowej, z którym stawka za minutę połączenia spada do jedynie 0.10 zł. Usługa kosztuje 3 zł i jest ważna 30 dni.

pakiety-bonusy-plus

Niestety, o ile pierwszy pakiet prezentuje się w miarę interesująco, tak drugi w dobie nielimitowanych połączeń do wszystkich sieci jest niezbyt atrakcyjny. Może on jednak okazać się opłacalny, jeśli ktoś dużo dzwoni do jednej osoby. Dla zobrazowania, 20 zł bez pakietu umożliwia rozmowę przez 69 minut, a z pakietem (oraz opłatą za jego aktywację) czas ten rośnie do 170 minut. Obie usługi odnawiają się cyklicznie co miesiąc, a to oznacza, że operator automatycznie pobiera za nie opłaty bez względu na stopień ich wykorzystania. Chyba, że wcześniej abonent je wyłączy.

Podsumowanie

Więcej przez Rok nie jest ofertą przeznaczoną dla klientów, którzy mają dużo znajomych w innych sieciach. Brak atrakcyjnych pakietów rozmów i SMS-ów powoduje, że pod tym względem znacznie lepiej prezentują się inne taryfy na kartę np. (Nju Miesio) lub Play na kartę, w którym bez aktywacji czegokolwiek użytkownik ma bezpłatne połączenia i SMS-y we własnej sieci. Warto jednak wspomnieć, że taryfy z rodziny ″Więcej″ można dowolnie zmieniać, płacąc każdorazowo 3 zł. Jest to dosyć istotne, gdyż znacznie uelastycznia niniejszą ofertę.

Nie jest to też najlepsza oferta dla fanów mobilnego Internetu. W ich przypadku zniechęcające mogą okazać się niezbyt atrakcyjne pakiety danych i wysoka stawka za transmisję 1 MB. Nie pomaga też brak tzw. bezpiecznego Internetu.

W efekcie, ″Więcej przez Rok″ polecić można głównie osobom, które rzadko doładowują konto i niezbyt intensywnie korzystają z telefonu (np. seniorzy). Jednak i pod tym względem znacznie atrakcyjniej wypadają np. Mobile Vikings, w której w kwocie 29 zł dostępne są nielimitowane SMS-y do wszystkich, aż 4 GB Internetu oraz darmowe rozmowy wewnątrz sieci i do Play, a każde doładowanie wydłuża ważność konta o 365 dni, jak również Virgin Mobile #BezLimitu), która także zapewnia roczną ważność konta, a za 29 zł miesięcznie otrzymuje się nielimitowane rozmowy i SMS-y do wszystkich sieci oraz 2 GB Internetu. Sporym mankamentem tych ofert jest jednak konieczność doładowywania konta drogą Online, co może okazać się być szczególnie uciążliwe dla starszych osób. W ich przypadku Więcej przez Rok może okazać się być lepszym rozwiązaniem, a na tle innych taryf „Więcej” niniejszy starter powinien dać spore oszczędności.

Spodobała Ci się ta oferta? Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz przenieść Twój obecny numer i zacząć z niej korzystać, dzięki poradnikowi przenoszenia numeru!

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button