Test Acer Iconia One 8: Niedrogie 8 cali

recenzja-acer-iconia-one-8

Ekonomiczny, 8-calowy tablet z Androidem na pokładzie debiutował na rynku w 2014 roku. Jest wydajny i dobrze wykonany. Urządzenie zostało wyposażony w wyświetlacz o przeciętnej jakości i niskiej rozdzielczości.

specyfikacje-acer-iconia-one-8-b1-810

Rzut oka na Iconię One 8 pozwala dostrzec podobieństwa do pierwszego modelu Nexusa 7 z 2012 roku. Przód tabletu to jednolita tafla szkła z siedmiocalowym ekranem i logo producenta umieszczonym w dolnej części. U góry znajduje się obiektyw kamery do rozmów wideo o matrycy 0,3 Mpix. Tył urządzenia został wykonany z bardzo przyjemnego w dotyku plastiku, który pewnie trzyma się w dłoni. Delikatny wzór wytłoczony w tworzywie sztucznym nadaje charakteru tabletowi. Na lewej krawędzi znajduje się złącze kart microSD.

Nie jest ono chronione zaślepką, istnieje więc możliwość przypadkowego wysunięcia karty. Na górnej krawędzi umieszczono złącze micro USB, gniazdo słuchawkowe oraz mikrofon. Z prawej strony ulokowano włącznik oraz przyciski głośności. Wszystkie elementy obudowy są dobrze dopasowane, nic nie trzeszczy. Fizyczne przyciski są dużo lepiej wykonane, niż w tabletach Samsunga. Niestety cienkie ramki wokół ekranu utrudniają trzymanie tabletu w orientacji portretowej.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
5 / 10
Komunikacja:
2 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
4 / 10
Płynność i wydajność:
3 / 10
Aparat:
3 / 10
Bateria:
7 / 10
Ekosystem:
8 / 10
Codzienne użytkowanie:
4 / 10
Praca / ergonomia pracy:
4 / 10
Wyświetlacz i dźwięk:
5 / 10
45%

Ocena redakcji

? %

42 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top