Test LG K10 LTE: Błyskawiczna komunikacja w dobrej cenie

test-LG-K10-LTE-111

Na początku 2016 roku LG wprowadziło na rynek nową serię telefonów klasy średniej oznaczonych literą „K”. To kolejna generacja smartfonów (po seriach „L” i „F”), które cechuje przyzwoite wykonane i dobra wydajność (w swojej klasie) za niewygórowaną cenę. LG K10 LTE doczekał się również dwóch wartych uwagi komponentów, kojarzonych z modelami wyższej klasy: modułów LTE i NFC. Czy to wystarczające wyposażenie, by nawiązać walkę z popularną Moto G trzeciej generacji, nieco droższym Huawei P8 Lite oraz Samsungiem Galaxy J3 (2016)?

specyfikacje-lg-k10-lte

LG K10 LTE przypomina leciwego Samsunga Galaxy S3. Bryła urządzenia jest łagodnie zaokrąglona przy rogach i mocno zwężona na krawędziach. Telefon został otoczony ramką, wykonaną z tworzywa sztucznego imitującego metal. Zdejmowana pokrywa baterii została wypełniona wytłoczonym, plecionym wzorem. Choć do wykończenia elementów obudowy użyto tworzywa sztucznego, całość jest dobrze dopasowana – nic nie trzeszczy, nic się nie ugina.

Charakterystyczne dla smartfonów LG przeniesienie przycisków regulacji głośności i blokady na tylny panel, pod obiektyw aparatu, powoduje że brzegi urządzenia są wyjątkowo cienkie i subtelnie łączą się ze szkłem Gorilla Glass 3. Hartowana, przezroczysta powłoka pokrywa cały przedni panel urządzenia poza metalową kratką głośnika do rozmów.

test-LG-K10-LTE-3 LG K10 LTE

Złącza – micro USB oraz mini jack znajdują się na dolnej, nieco grubszej krawędzi telefonu. Takie rozwiązania sprawiają, że urządzenie pomimo dużych wymiarów (146 x 74,8 x 8,8 mm) dobrze leży w dłoni i łato zapomnieć o tym, że korzystamy z telefonem wyposażonego w wyświetlacz o przekątnej 5,3”. Producent zdecydował się zrezygnować z dedykowanych przycisków funkcyjnych umieszczanych pod ekranem (znajduje się tam jedynie logo LG) oraz z diody powiadomień – nad ekranem widniej tylko obiektyw aparatu oraz czujnik zbliżeniowy i światłomierz. To niepraktyczne rozwiązanie, jednak dopasowane do oszczędnego wzornictwa serii.

Oceny

Wykonanie, wzornictwo i ergonomia:
6 / 10
Wyświetlacz:
7 / 10
Komunikacja:
8 / 10
Jakość rozmów i dźwięk:
7 / 10
Oprogramowanie i aplikacje:
7 / 10
Płynność i wydajność:
6 / 10
Aparat:
6 / 10
Bateria:
7 / 10
Ekosystem:
8 / 10
Codzienne użytkowanie:
7 / 10
? %

Ocena redakcji

? %

214 głosów czytelników

Sprawdź opinie

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top