Test Microsoft Lumia 640: Sympatyczna, ale bez przyszłości

Może się wydawać, że producenci smartfonu toczą największe boje za pomocą swoich flagowych produktów. Jednak najbardziej zażarta rywalizacja rozgrywa się na polu produktów ze średniej półki cenowej. Amerykański koncern Microsoft, który kontynuuje tradycje Nokii, po raz kolejny włączył się do walki o klientów poszukujących dobrego telefonie w przystępnej cenie. Czy smartfon Microsoft Lumia 640 ma szansę zaistnieć na rynku przeładowanym produktami?

specyfikacje-microsoft-lumia-640-lte-dual

Niezależnie od tego, czy Lumie sprzedawane są pod szyldem Nokii czy Microsoftu, wszystkie charakteryzuje gustowne wzornictwo. Microsoft Lumia 640 tak samo jak poprzedniczki (np. Nokia Lumia 630) dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych (niebieski, pomarańczowy, biały i czarny). Podobnie jak to miało miejsce np. w przypadku Microsoft Lumii 535 wybór obudowy jest istotny. Nie jest to tylko kwestia gustu, ale przede wszystkim – wykończenia. Niektóre wykonano z matowego, miłego w dotyku materiału, inne – z błyszczącego plastiku, który choć wygląda na tańsze tworzywo i zbiera odciski palców – jest odporny na zarysowania i kurz. Telefon ma lekko zaokrąglone krawędzie, co sprawia, że pomimo dużych rozmiarów (141,3 x 72,2 x 8,8 mm) dobrze układa się w dłoni i nie ma problemów z obsługą smartfona jedną ręką.

Na frontowym panelu smartfona umieszczono pięciocalowy ekran LCD, przykryty hartowanym szkłem Gorilla Glass 3, które jest odporne na zarysowania i uszkodzenia. Górną przestrzeń, oddzielającą ekran od krawędzi telefonu zajmuje logo producenta, po lewej stronie znajduje się obiektyw przedniego aparatu. Wąska, dolna przestrzeń pod ekranem mogłaby posłużyć jako miejsce na przyciski dotykowe, producent zdecydował jednak przenieść je na wyświetlacz. Nie redukują one jednak powierzchni wyświetlacza, ponieważ są ukrywane przy krawędzi ekranu.

test-microsoft-lumia-640-1-1 Test Microsoft Lumia 640: Sympatyczna, ale bez przyszłości

Niezależnie od wybranego wariantu kolorystycznego, boczne przyciski Lumii są czarne, dzięki czemu dobrze komponują się np. z niebieską lub pomarańczową barwą. W Microsoft Lumii 640 zarówno przycisk regulacji głośności, jak i wyłącznik zostały umieszczone na prawej krawędzi. Na dolnej znajduje się port micro USB, u góry – wejście słuchawkowe.

W górnej części tylnego panelu umiejscowiono centralnie główny aparat. Obiektyw nie wystaje ponad obudowę, dzięki czemu nie jest narażony na uszkodzenia i zarysowania. Po lewej stronie znajduje się mała dioda LED. W środkowej części obudowy widnieje umieszczone pionowo logo Microsoftu, w dolnej części, po prawej stronie znajduje się niewielki głośnik.

Wzornictwo telefonu jest bardzo atrakcyjne. Cieszy, że Microsoft nie odszedł od sprawdzonej linii stylistycznej, która może podobać się konsumentom. Elementy obudowy są dobrze dopasowane, nic nie trzeszczy, nie ma też luźnych części.

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top