Wszystkie oferty internetu w Twoim mieście. Ranking. Wszystkie oferty internetu w Twoim mieście. Ranking.

Specyfikacja Huawei Watch 2

Huawei Watch 2
? %

Ocena redakcji

Uwaga! Produkt nie został jeszcze przetestowany przez Teleguru

Dane techniczne Huawei Watch 2
Logowanie/Rejestrowanie

OGÓLNE
Oficjalna nazwa i model telefonu
Nazwa
Huawei Watch 2
Alternatywna nazwa modelu (zależna od rynku) lub dodatkowe oznaczenie numeryczne.
Znany też jako
?
Data rynkowej premiery urządzenia.
Premiera rynkowa
2017-03-01
Nazwa państwa, w którym urządzenie zostało wyprodukowane.
Kraj produkcji
Chiny
Miejsce, w którym znajduje się główna siedziba firmy.
Kraj pochodzenia producenta
Chiny
Państwo, w którym opracowano wzornictwo i zaprojektowano elementy wyposażenia smartfona.
Kraj badań i rozwoju produktu
Chiny
Miejsce, w którym powstała pierwotnie marka stosowana przez producenta.
Kraj pochodzenia marki
Chiny
Orientacyjna kategoria cenowa urządzeń, bazująca na danych z oficjalnych kanałów dystrybucji. Wyróżniono następujące grupy:
niska (1 - 699 zł)
średnia (700 – 1499 zł)
wysoka (powyżej 1500 zł).
Klasa cenowa
wysoka
Określa fabryczną wersję zainstalowanego systemu operacyjnego, dostępnego po wyjęciu smartfona z pudełka.
Fabryczny system operacyjny
Android Wear 2.0
Oznaczenie nazwy i wersji systemu operacyjnego po dokonaniu aktualizacji (dotyczy momentu, w którym opublikowano recenzję).
Wersja systemu po aktualizacji
Android Wear 2.0
Lista systemów operacyjnych, z ktrórymi poprawnie współpracuje smartwatch lub smartband.
Kompatibilny z systemem operacyjnym
Android, iOS
W pamięci urządzenia użtkownik może instalować gry i aplikacje pobrane ze sklepu internetowego.
Możliwość instalowania gier / aplikacji
tak
WYGLĄD / Ergonomia
Typ produktu. Obecnie na rynku można wyróżnić dwa rodzaje urządzeń waearable: smartbandy - opaski na rękę wyposażone w czujniki, najcześciej pozbawione wyświetlacza, oraz smartwatche - inteligentne zegarki z ekranami o różnych kształtach.
Rodzaj wearable
smartwatch
Typwe przeznaczenie produktu. Z reguły smartwatche i smartbandy oferują zbiór opcji wspomagających trening, funkcje komunikacyjne oraz wspomagają codzienną aktywność, przypominając na podstawie harmonogramu o zaplanowanych zadaniach i spotkaniach.
Zakres zastosowania
informacje, komunikacja, aplikacje, zdrowie, sport, GPS
Dostępność fizycznych przycisków ułatwia korzystanie z urządzenia. Najcześciej służą one do aktywowania podświetlenia ekranu lub wyboru opcji.
Przyciski fizyczne
tak
Im mniejsza wielkość, tym telefon bardziej poręczny i smukły. W przypadku smartfonów zbyt małe urządzenie może być niewygodne w obsłudze. Podane liczby oznaczają wysokość, szerokość oraz grubość urządzenia.
Wymiary (w milimetrach)
48,9 x 45 x 12,6
Im mniejsza masa, tym lżejszy telefon. Zbyt lekkie urządzenia mogą jednak sprawiać wrażenie wykonanych z podzespołów o przeciętnej jakości.
Masa (g)
57
Materiały, z których zostały wykonane elementy obudowy. Najdroższe urządzenia najczęściej chronione są komponentami z hartowanego szkła oraz metalu.
Wykonanie
poliwęglan, plastik
Dostępne na rynku kolory obudów danego modelu. Trzeba pamiętać, że Polsce niektóre wersje nie są dostępne.
Dostępne kolory
pomarańczowy, szary, czarny
Materiały, z jakich został wykonany pasek, utrzymujący urządzenie na nadgarstku.
Wykonanie paska(ów)
guma, silikon
Określa możliwość wymiany pasków, co wpływa na komfort i personalizację urządzenia.
Wymienne paski
nie
Norma wytrzymałości określająca odporność urządzenia na kurz oraz wodę. Im wyższa cyfra tym lepiej. 5 z przodu oznacza, że telefon jest w pełni odporny na pył. Druga cyfra określa głębokość i czas możliwego zanurzenia (np. 7 oznacza pół metra przez 30 minut)
Wzmocniony (kurzo / wodoodporny)
IP68
WYŚWIETLACZ
Dostępność diod powiadomień lub wyświetlacza e-ink/LCD/AMOLED, ułatwiającego korzystanie z urządzenia.
Wyświetlacz
tak
Inteligentne zegarki oferują wyswietlacze o różnych kształtach - najcześciej naśladują klasyczne urządzenia za pomocą okrągłych wyświetlaczy. Można jednak znaleźć na rynku smartwatche wyposażone w prostokątne lub kwadratowe ekrany.
Kształt wyświetlacza
okrągły
Wyświetlacze oporowe - używane w starszych smartfonach, interpretują nacisk na dany punkt ekranu. Charakteryzuje je niska czułość, nie można osłaniać ich szkłem, nie rejestrują dotyku w kilku punktach jednocześnie (np. gestów powiększania treści).
Wyświetlacze pojemnościowe - interpretują zmiany napięcia towarzyszące przyłożeniu do nich palca. Charakteryzują się znacznie wyższą czułością od ekranów oporowych. Najczęściej nie można ich jednak obsługiwać rysikiem.
Wyświetlacz dotykowy
pojemnościowy
Zaokrąglone krawędzie wyświetlacza zwiększają zazwyczaj komfort korzystania z urządzenia.
Zagięty wyświetlacz
nie
Długość przekątnej wyświetlacza, w połączeniu z rozdzielczością pozwala ocenić ostrość i wyrazistość obrazu. Im większy ekran, tym bardziej komfortowe staje się korzystanie z multimediów, ale też obniża się poręczność urządzenia.
Przekątna wyświetlacza (cale)
1,2
Wartość określająca liczbę pikseli w poziomie i w pionie. Im ich więcej, tym wyświetlany obraz jest ostrzejszy i wyraźniejszy
Rozdzielczość wyświetlacza
390 x 390
Szacowana liczba pikseli przypadających na jeden cal powierzchni wyświetlacza.
Gęstość pikseli (ppi)
460
W zależności od zastosowanej technologii ekrany różnią się od siebie jasnością, głębią czerni i jakością odwzorowania kolorów.
LCD IPS oraz PLS to wyświetlacze, które wyróżniają szerokie kąty widzenia, równomierne podświetlenie i dobre odwzorowanie kolorów.
LCD TN wypadają pod tym względem znacznie gorzej. AMOLED to ekran, których charakteryzuje idealna głębia czerni i żywe, soczyste barwy.
Rodzaj wyświetlacza
?
Im wyższa wartość, tym lepsze odwzorowanie kolorów przez wyświetlacz
Maks. liczba wyświetlanych kolorów
16 milionów
Komponenty chroniące wyświetlacz przed uszkodzeniem. Zazwyczaj ochronę stanowi hartowane szkło różnych producentów.
Ochrona wyświetlacza
Gorilla Glass 3
UKŁAD I PAMIĘĆ
Nazwa i wersja SoC (System-on-a-chip) wykorzystanego w urządzeniu. SoC stanowi połączenie wielordzeniowego procesora, układu odpowiedzialnego za wyświetlanie grafiki oraz modułów komunikacyjnych, w które zostało wyposażone urządzenie.
Model układu
Snapdragon Wear 2100
Typ oraz wersja rdzeni procesora.
Rodzaj rdzeni
Cortex A7
Określa liczbę rdzeni procesora (więcej = lepiej). Inne parametry decydujące o wydajności urządzenia to m.in. wykorzystany układ graficzny, konstrukcja procesora i pojemność pamięci RAM. Wyższa wydajność oznacza szybsze działanie interfejsu, programów oraz gier.
Liczba rdzeni
4
Główna jednostka obliczeniowa urządzenia. Im wyższa wartość, tym lepiej. Mnożnik oznacza liczbę rdzeni (więcej -> lepiej). Nie jest to jednak jedyny parametr decydujący o wydajności urządzenia. Równie ważny jest wykorzystany układ graficzny, konstrukcja procesora, ilość pamięci RAM i kilka innych. Wyższa wydajność to szybsze działanie interfejsu, programów oraz gier
Taktowanie rdzeni (GHz)
1,1
Nazwa układu graficznego odpowiadającego za wyświetlanie obrazu
Układ graficzny (GPU)
Adreno 304
Pamięć ściśle powiązana z procesorem. Im jej więcej, tym więcej programów używać można jednocześnie. Zapotrzebowanie na nią zależy od systemu operacyjnego i używanych aplikacji
Pamięć RAM (GB)
0,75
Czyli wartość określająca ilość danych, jaka można zostać skopiowana na urządzenie. W przypadku smartfonów wartość ta jest niższa od zadeklarowanej (część pochłania system, może to być nawet 2 GB w przypadku niektórych Androidów). Jedna piosenka w formacie MP3, to około 4 MB, czyli 0,004 GB. Z kolei dobrej jakości film w rozdzielczości Full HD to około 2 GB
Wbudowana pamięć (GB)
4
APARAT
Wartość określająca liczbę punktów (pikseli), z których składa się zdjęcie. Do wyświetlania na monitorze wystarczające są 3,2 Mpix. W przypadku niższych wartości fotografia będzie niewyraźna. Trzeba jednak pamiętać, że rozdzielczość nie ma kluczowego wpływu na jakość zdjęcia i np. 13 Mpix w telefonie nie dorówna 5 Mpix ze średniej klasy aparatu kompaktowego. Warto pamiętać, że producenci często wykorzystują liczbę megapikseli jako chwyt marketingowy.
Liczba megapixeli
?
Dodatkowe wyposażenie aparatu związane z oprogramowaniem, które umożliwia m.in. wykrywanie uśmiechów i twarzy, przetwarzanie zdjęć HDR, tworzenie ujęć panoramicznych oraz zapisywanie w fotografiach tagów informujących o miejscu, w którym zarejestrowano ujęcie.
Dodatkowe funkcje
nie dotyczy
ŁĄCZNOŚĆ
Obsługiwany typ karty SIM. Najpopularniejszy jest standard mini-SIM, który w telefonach i smartfonach jest stosowany od wielu lat. Coraz większą popularność zdobywa micro-SIM - karty tego typu są mniejsze, można je uzyskać albo odpowiednio przycinając mini-SIM, albo wymieniając kartę w salonie operatora. Rzadziej występuje nano-SIM, jednak i tego typu karty można zdobyć u operatora.
Rodzaj karty SIM
?
Mobilna transmisja danych:
2G - najstarszy standard (technologie GSM oraz EDGE), obejmujący zasięgiem niemal cały kraj, ale zapewniający wolny transfer danych. Sprawdza się głównie w przypadku rozmów głosowych
3G - standard zapewniający satysfakcjonującą szybkość transmisji danych (technologie UMTS, HSPA, HSPA+)
LTE - technologia zapewniająca bardzo szybką transmisję danych (w Polsce do 150 Mb/s) z małymi opóźnieniami. Przez operatorów LTE często określane jest mianem 4G, jednak z technicznego punktu widzenia nazwa tej technologii powinna brzmieć 3,9G. Za 4G należy uznać technologię LTE Advanced (LTE Cat. 5), która umożliwia transferowanie danych z szybkością do 300 Mb/s.
Współpracuje z sieciami
Wi-Fi
Obsługa łączności LTE. W zależności od kategorii umożliwia pobieranie danych z szybkością do 150 Mb/s (LT Cat. 4) lub 300 MB/s (LTE Advanced, Cat. 5). Wysyłanie plików możliwe jest z szybkością do 50 MB/s (Cat. 4) oraz 75 Mb/s (Cat. 5). Kolejne standardy LTE przewidują jeszcze szybszy transfer danych: Cat. 8 - do 3 Gb/s, Cat. 9 - do 452 Mb/s.
Kategoria LTE
nie
Amerykański system pozycjonowania satelitarnego. Położenie wyposażonego w odbiornik urządzenia zostaje określone na podstawie namierzających go satelitów. W telefonach technologię tę wspierają nadajniki operatorów komórkowych (czyli A-GPS), dzięki czemu proces pozycjonowania skraca się do kilkunastu sekund
GPS
A-GPS, GLONASS, GPS
Standard lokalnych sieci bezprzewodowych, który umożliwia dostęp do Internetu bez narażania się na koszty za transmisję danych w sieciach 2G/3G/LTE. Ograniczeniem technologii Wi-Fi jest jej niewielki zasięg.- do kilkadziesiąt metrów od nadajnika.
Wi-Fi
b, g, n
Popularny standard bezprzewodowego transferu danych pomiędzy urządzeniami. Umożliwia wymianę plików, przesyłanie muzyki do słuchawek oraz obsługę innych akcesoriów (np. myszy, klawiatury).
Bluetooth
low energy, 4.1
Technologia do komunikacji zbliżeniowej wykorzystywana w np. kartach płatniczych. Wyposażonym w moduł NFC telefonem można wykonywać płatności (w Polsce pozwala na to niewiele banków) i przesyłać między urządzeniami pliki szybciej niż przez Bluetooth.
NFC
tak
Najpopularniejszy, przewodowy standard łączności, który umożliwia podłączanie wielu rozmaitych akcesoriów (myszki, klawiatury, kable, głośniki itp.) oraz transfer danych między urządzeniami.
USB
?
Dostępność portu podczerwieni umożliwia wymianę danych pomiędzy urządzeniami, a także sterowanie stacjonarnymi odtwarzaczami, odbiornikiem radiowym i TV, w zastępstwie pilota na podczerwień.
Port podczerwieni
nie
Określa możliwość odbierania i nawiązywania połączeń głosowych przez tablet.
Możliwość wykonania połączeń głosowych
phone
KOMUNIKACJA
Urządzenie umożliwia odczytywanie SMS-ów na ekranie lub za pomocą syntezatora mowy.
Odczytywanie wiadomości SMS
tak
Wearable umożliwia wysyłanie wiadomości SMS.
Wysyłanie wiadomości SMS
tak
Urządzenie umożliwia przeglądanie powiadomień z Twittera lub Facebooka
Wyświetlanie wiadomości z Facebooka / Twittera
tak
Wearable umożliwia wyświetlanie treści wiadomości e-mail oraz wysyłanie listów elektronicznych.
Wyświetlanie i wysyłanie wiadomości email
tak
Na ekranie smartwatcha lub smartbanda możliwe jest przeglądanie stron Internetowych.
Wyświetlanie stron WWW
tak
SENSORY
Urządzenie zostało wyposażone w żyroskop (przyrząd do pomiaru kątowego), który pozwala precyzyjnie określić orientację smartwatcha lub smartbanda.
Czujniki położenia
?
Urządzenie zostało wyposażone w żyroskop (przyrząd do pomiaru kątowego), który pozwala precyzyjnie określić orientację smartwatcha lub smartbanda.
Cyfrowy kompas
tak
Smartband lub smartwatch został wyposażony w sensor, umożliwiający odczytanie wysokości nad poziomem morza.
Wysokościomierz
nie
Sensor umożliwiający określenie jasności docierającego do urządzenia światła widzialnego.
Czujnik oświetlenia
tak
Podobnie, jak w przypadku sensora oświetlenia, czujnik który mierzy jasność światła w paśmie ultrafioletowym.
Czujnik promieniowania UV
nie
Sensor umożliwiający punktowy pomiar temperatury ciała.
Czujnik temperatury skóry
nie
Czujnik umożliwiający pomiar przewodnictwa elektrycznego, zmieniająceogo się w wyniku różnic nawilżenia skóry. Stosowany m.in. do sprawdzania zmian stanów emocjonalnych.
Czujnik GRS (galwanicznej reakcji skóry)
nie
Urządzenie zostało wyposażone w czujnik, który monitoruje pracę serca. Zazwyczaj sensor jest umieszczany w części wearable stykającej się bezpośrednio ze skórą.
Pulsometr
tak
Sensor służący do pomiaru stężenia dwutlenku węgla.
Czujnik CO2
nie
FUNKCJE ZDROWOTNE
Sensor służący do pomiaru stężenia dwutlenku węgla.
Licznik kroków
tak
Aplikacja wspomagajaca obliczanie kalorii spalonych w wyniku aktywności fizycznej.
Licznik spalonych kalorii
tak
Oprogramowanie służące do wyliczania przebytej drogi na podstawie wskazań różnych sensorów.
Licznik przebytej odległości
tak
Program umożliwiający stałe monitorowanie pracy serca.
Monitorowanie pracy serca
tak
Oprogramowanie oferujące opisy ćwiczeń fizycznych, wspomagające ich realizację.
Wybór typów ćwiczeń
tak
Aplikacja, która nadzoruje sen oraz ułatwia określenie efektywnego rytmu codziennej aktywności i okresów wypoczynku.
Monitorowanie snu
tak
Program wspomagający sprawdzanie liczby wypitych butelek wody oraz filiżanek kawy.
Monitorowanie spożycia wody i kawy
nie
Narzędzie, które zbiera z różnych sensorów dane o zdrowiu użytkownika. Zazwyczaj jest połączone z wirtualnym trenerem, stymulującym aktywność fizyczną.
Aplikacja do zapisywania danych
tak
Wirtualny trener, który umożliwia planowanie i wspomaga realizację ćwiczeń fizycznych.
Asystent treningów
tak
Zestaw programów, które umożliwiają rywalizację w gronie znajomych w zakresie aktywności fizycznej.
System osiągów
tak
ZARZĄDZANIE TELEFONEM
Urządzenie zostało wyposażone w asystenta, rozpoznającego mowę i reagującego na polecenia.
Obsługa poleceń głosowych
tak
Wearable umożliwia wyświetlanie powiadomień.
Wyświetlanie powiadomień
tak
Urządzenie odbiera informacje wpisane w kalendarz oraz prezentuje na ekranie najważniejsze, zaplanowane zadania.
Wyświetlanie wpisów z kalendarza
tak
Smartwatch lub smartband współpracuje z nawigacją smartfona oraz prezentuje wskazówki nawigacyjne.
Wyświeltanie wskazówek nawigacyjnych
tak
Urządzenie współpracuje z oprogramowaniem aparatu smartfona, umożliwa sterowanie spustem migawki.
Aktywacja migawki aparatu
tak
Wearable umożliwia wyszukiwanie informacji w Internecie.
Wyszukiwanie informacji w sieci
tak
Smartband lub smartwatch został wyposażony w oprogramowanie umożliwiajace planowanie alarmów oraz sygnalizowanie zaplanowanych terminów.
Alarmy
tak
Urządzenie sygnalizuje komunikaty lub alarmy za pośrednictwem wibracji.
Wibracje
tak
Multimedia
Moduł umożliwiający słuchania radia w paśmie FM. Zazwyczaj wymaga podłączenia słuchawek, które pełnią rolę anteny.
Radio
nie
Dołączona do urządzenia aplikacja, która umożliwia słuchanie utworów w formacie MP3.
Odtwarzacz MP3
tak
Większość smartfonów oferuje monofoniczny głośnik zewnętrzny, zdarzają się jednak wyjątki - urządzenia wyposażone w głośniki stereo. Rozwiązanie takie sprawdzi się podczas słuchania muzyki poza domem.
Głośniki
mono
Formaty plików audio odtwarzane przez dołączone do urządzenia oprogramowanie.
Odtwarzanie muzyki
eaacplus, aacplus, midi, eaac, aac, wav, mp3
Formaty plików wideo odtwarzane przez dołączone do urządzenia oprogramowanie.
Odtwarzanie wideo
?
Smartband lub smartwatch oferuje możliwość zabawy w proste gry.
Obsługa prostych gier
tak
BATERIA
Urządzenia wearable mogą być wyposażone w akumulatory różnego typu - najprostsze smartbandy działają na zwykłych, wymiennych bateriach, inne urządzenia zostały zaopatrzone w akumulatory, które w przypadku wybranych modeli można wymieniać.
Rodzaj baterii
litowo-jonowa
Im większa wartość tego parametru, tym wyższa pojemność baterii. O czasie pracy urządzenia na jednym ładowaniu decydują również inne czynniki: rozdzielczość ekranu, podzespoły, system operacyjny, zasięg sieci, oraz intensywność korzystania ze smartfona.
Pojemność ogniwa (mAh)
420
Czas korzystania z urządzenia na jednym ładowaniu.a
Średnia dni użytkowania
2
Technologia szybkiego ładowania baterii skraca czas potrzebny na wypełnienie akumulatora poprzez zwiększenie mocy ładowarki i podniesienie napięcia.
Szybkie ładowanie
?
Metoda ładowania wearable zależy od rozwiązania zastosowanego przez producenta. W zależności od zastosowań i ceny urządzenia dostępne są albo uniwersalne ładowarki micro USB, ładowarki stykowe lub indukcyjne oraz stacje ładujące.
Sposób ładowania
magnetyczne USB
Zgłoś błąd / uzupełnij dane

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top