Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Apple kupuje firmę produkującą okulary eye-trackingowe

Technologia produkowana przez SensoMotoric ma wkrótce pomóc kalifornijskiemu gigantowi w realizacji jego zamierzeń dotyczących AR. Faktem jest, że technologia ma spory potencjał – pytanie tylko, czy i do czego Apple go wykorzysta.

Producent już od pewnego czasu testuje możliwości AR. Pogłoski dotyczące prac Apple’a nad odrębnym sprzętem do rzeczywistości rozszerzonej nie zostały jednak do tej pory potwierdzone. Jednak faktem jest, że korporacja planuje pewien rozwój w tym kierunku, o czym informowała między innymi na swojej konferencji WWDC na początku czerwca. Dużym krokiem ku urzeczywistnieniu zamierzeń Apple’a jest niedawny zakup SensoMotoric Instruments – niemieckiej firmy produkującej okulary eye-trackingowe, działające w oparciu o technologię AR i VR. Zagraniczne serwisy technologiczne spekulują, w jaki sposób korporacja może wykorzystać umiejętności niemieckiego zespołu.

I gdzie z tym eye-trackingiem?

Wspomniane okulary są w stanie śledzić wzrok użytkownika w czasie rzeczywistym, co ma zastosowanie w różnych dziedzinach. Tego typu sprzętu używa się między innymi do treningów sportowych (zawodnicy uczą się skupiać wzrok na obszarach istotnych w poszczególnych dziedzinach), śledzenia wzroku użytkowników stron internetowych czy chociażby sprawdzania, na które półki w supermarkecie klienci zwracają szczególną uwagę. Połączone z technologią VR, okulary dają również możliwość sterowania interfejsem za pomocą wzroku.

Zakup firmy produkującej taki sprzęt ma więc sens. Technologię cechuje spory potencjał, ale Apple pewnie nie będzie tworzyć niezależnego autorskiego produktu – wszystko skończy się najprawdopodobniej wykorzystaniem AR – bo tą technologią korporacja jest zainteresowana bardziej niż VR – w aparatach fotograficznych urządzeń z iOS-em.

Source: Engadget
Tagi

Powiązane Artykuły

Back to top button
Close