Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Fototest mini: Samsung Galaxy S6 vs Sony Xperia Z5 vs Sony Xperia Z5 Compact

Fototesty stają się powoli tradycją na Teleguru.pl. Po wcześniejszym, cieszącym się sporym zainteresowaniem pojedynku pomiędzy topowymi modelami smartfonów oraz próbą czasu, której poddane zostały telefony Sony Ericsson, czas na kolejny test – tym razem w skali mini, ale stojący naprzeciw siebie przeciwnicy to z pewnością prawdziwi giganci. Jak wypadły Sony Xperie Z5 i Z5 Compact w starciu z Samsungiem Galaxy S6?

W pierwszym przeprowadzonym przez Teleguru fototeście niekwestionowanym zwycięzcą okazał się Samsung Galaxy Note 4, który zdaniem ekspertów i czytelników wyraźnie pokonał swoją konkurencję zarówno w zdjęciach dziennych, jak i nocnych. Potwierdziło się, że przy wyborze telefonu z dobrym aparatem nie powinno się kierować wyłącznie liczbą megapikseli oraz marketingowymi hasłami producentów i operatorów. W dużym stopniu jakość zdjęć zależy od oprogramowania, matrycy czy chociażby samych ustawień aparatu. Dla urządzeń ze stajni Sony wyniki testu nie były wyjątkowo łaskawe i chociaż w niektórych warunkach flagowa Xperia Z3 radziła sobie całkiem dobrze (trzecie miejsce w odwzorowaniu detali i kolorów przy świetle jarzeniowym), w ogólnym rozrachunku wspólnie z Xperią Z1 Compact potwierdziła, że wcale nie jest tak doskonała do zastosowań fotograficznych, jak było to sugerowane. news-fototestmini-z5-8A propos twierdzeń o doskonałości i byciu najlepszym w danej kategorii, w przypadku niedawno zaprezentowanych urządzeń z rodziny Xperia Z5, Sony chwaliło się, że mają one „Najlepszy na świecie aparat w smartfonie”. Nasza ciekawość wzięła górę i postanowiliśmy skonfrontować te słowa z rzeczywistością, a za przeciwnika przetestowanych Xperii Z5 i Xperii Z5 Compact postawiliśmy znanego z rewelacyjnych zdjęć Samsunga Galaxy S6. Smartfon koreańskiego producenta od samego początku zachwycił Teleguru, co zresztą zostało zaznaczone w recenzji – w porównaniu do starszego Galaxy Note 4, fotografie pstrykane przez 16-megapikselowy aparat w Galaxy S6 okazały się jeszcze lepszej jakości. Jeśli chodzi o Xperie Z5 i Xperie Z5 Compact, Sony postawiło na spore zmiany w kwestii głównej kamery, stosując najnowszy przetwornik Sony 1/2.3 Exmor RS z matrycą 23 Mpix, hybrydowym autofocusem o czasie reakcji 0.03 sekundy i dopakowując to wszystko takimi technologiami jak SteadyShot czy Intelligent Active Mode do nagrywania materiałów bez drgań i zacięć.

Na papierze wszystko brzmi pięknie i łatwo można by uwierzyć w przyciągające slogany marketingowe. Pozostaje jednak niezwykle istotna kwestia oprogramowania, jednak w tym przypadku nie zapewniamy, że jest to jego finalna wersja (testy zrobione w trakcie IFA 2015 w Berlinie na początku września)

. Ciekawi, czy i tym razem potwierdzi się prawidło, że megapiksele nie grają tak wielkiej roli? Czy marketingowe przechwałki dotyczące nowej generacji Xperii okażą się zwykłymi mrzonkami? A może Sony odrobiło pracę domową i Z5-tki będą równie dobre, jak nie lepsze od Samsunga Galaxy S6? Zapraszamy do wzięcia udziału w dwóch fototestach, których bohaterami są trzy tytułowe modele smartfonów!

  1. Fototest mini: Samsung Galaxy S6 vs Sony Xperia Z5

     

  2. Fototest mini: Samsung Galaxy S6 vs Sony Xperia Z5 Compact

     

0 0 vote
Article Rating
Tagi

Powiązane Artykuły

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close