Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Orange Telefon sam zablokuje niechciane połączenia od telemarketerów

Jeśli masz już dość natrętnych telemarketerów lub boisz się, że połączenie z egzotycznego numeru narazi Cię na wysokie rachunki – pojawiło się rozwiązanie idealne dla Ciebie. Orange wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników smartfonów i będzie bronić swoich klientów przed natarczywymi telefonami. A konkretnie zrobi to aplikacja, która sama zablokuje numery uznane za spam.

RODO nieco ukróciło problem związany z niechcianym telefonicznym spamem, ale niektóre firmy wciąż chętnie tę praktykę stosują. Choć dzwonienie z nachalnymi handlowymi ofertami przez wielu odbiorców nie jest mile widziane, nierzadko sami ponoszą winę za ten stan rzeczy, podając swoje dane w zamian za kody rabatowe lub zniżki. Wycofanie wszystkich zgód marketingowych bywa mozolne i nie zawsze daje rzeczywiste efekty, a natarczywe telefony wciąż dzwonią.

Orange Telefon poinformuje, kto dzwoni

Aplikacja Orange Telefon ma pomóc chronić się przed połączeniami od telemarketerów głównie dzięki informowaniu w czasie rzeczywistym, czy połączenie jest bezpieczne. Program wyświetla także informacje, kto może się znajdować po drugiej stronie – czy jest to infolinia, a może telefon z firmy, do której składaliśmy CV? Dzięki tej wiedzy przygotujemy się do rozmowy lub bez żalu odrzucimy połączenie.

Orange Telefon pozwala także zablokować całkowicie połączenia przychodzące z wybranego kraju. Łatwiej więc ustrzec się przed połączeniami premium, za które może zostać naliczona opłata, jeśli oddzwonimy na taki numer, o czym pisaliśmy w artykule: „Scam telefoniczny”. A będąc przy zagranicy warto też wspomnieć, że aplikacja uruchomiona w roamingu wyświetli alarmowe numery w danym kraju. Po wykonaniu alarmowego połączenia automatycznie wyśle koordynaty GPS do służb ratowniczych.

Jak to działa?

Większość z nas doskonale zna serwisy, na których można oceniać numery telefonów pod kątem bezpieczeństwa. Orange Telefon działa podobnie, czerpiąc informacje z bazy numerów oraz opinii użytkowników. Pozwala to zarówno ostrzec przed telefonicznym spamem, jak i zablokować dany numer na przyszłość.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button