TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%. TeleGuru ma wszystkie oferty internetu w Twoim mieście Oszczędź do 50%.

Plus: 450 Mb/s prędkości pobierania danych w testach LTE-Advanced

Plus: 450 Mb/s prędkości pobierania danych w testach LTE-Advanced

Firmy Polkomtel i Ericsson wspólnie przeprowadziły test agregacji trzech pasm częstotliwości w standardzie LTE-Advanced i uzyskały aż 450 Mb/s prędkości pobierania danych.

Było to możliwe dzięki jednoczesnemu wykorzystaniu trzech częstotliwości nośnych 20 MHz w pasmach 800 MHz, 1800 MHz i 2600 MHz. Do testów wykorzystano również najnowsze oprogramowanie Ericssona pozwalające na agregację bloków częstotliwości 60 MHz. Jak stwierdził Jacek Felczykowski, Dyrektor Zarządzajacy ds. Techniki w Plusie, są to kolejne udane testy agregacji pasm przeprowadzone przez operatora, które dają przykład możliwości, jakie daje agregacja kilku bloków różnych częstotliwości. Technologia LTE-Advanced Carrier Aggregation umożliwia nie tylko wzrost maksymalnych prędkości pobierania danych, ale zwiększa również pojemności sieci LTE, co zapewni dostęp do usług szerokopasmowych większej grupie użytkowników. Wykonane testy potwierdziły, że LTE-Advanced z Carrier Aggregation może być realną alternatywą dla łączy stałych. „Pomyślnie przeprowadzone testy transmisji 450 Mb/s pokazują możliwości oferowane już dziś przez sieci mobilne. W wydanym przed miesiącem Mobility Report Ericsson przewiduje, że do 2020 roku w Europie Centralnej nastąpi aż 11-krotny wzrost przepływu danych. Technologia Carrier Aggregation doskonale wpisuje się w tę prognozę rynkową” – powiedział Mikołaj Skipietrow, odpowiedzialny w firmie Ericsson za kontakty z Polkomtelem. Przy okazji, Teleguru poleca zapoznać się z często przywoływanym artykułem, który trafnie obrazuje aktualnie dostępne oferty Internetu LTE u polskich operatorów: 4G – szkoła legalnego wprowadzania klienta w błąd.

Źródło: Plus

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
25%
4 głosy
31.25%
5 głosy
12.5%
2 głosy
31.25%
5 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top