Wiadomości

Qualcomm potwierdza: „Duży kontrahent” rezygnuje ze Snapdragona 810

Firma potwierdziła, że jej najnowszy i najwydajniejszy procesor nie zawita w nadchodzącym, flagowym urządzeniu dużego producenta. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że jest to Samsung.

Koreański producent jest ponoć zdecydowany, żeby w Samsungu Galaxy S6 (i jego ewentualnej odmianie Edge) umieścić swój autorski, ośmiordzeniowy układ Exynos 7420, wykonany w architekturze 14 nm. Decyzja ta ma być następstwem ciągnących się od jakiegoś czasu informacji dotyczących przegrzewania się procesora Snapdragon 810. Qualcomm co jakiś czas odpiera jednak te zarzuty. Ostatnio firma stwierdziła, że obecna jednostka radzi sobie bardzo dobrze, nie ma z nią żadnych problemów, zaprzeczając jednocześnie, że w planach jest przygotowanie jakiejkolwiek specjalnej wersji „810-tki” przeznaczonej dla smartfonów Samsunga.

news-snapdragon810-problemQualcomm pochwalił się także swoimi wynikami finansowymi. Ostatni kwartał 2014 roku (pierwszy kwartał fiskalny 2015 roku) przyniósł twórcy mikroprocesorów 2.1 miliarda dolarów dochodu netto z ponad 7 miliardów dolarów przychodu. Jednak w związku z rezygnacją ze Snapdragona 810 przez Koreańczyków oraz coraz większą konkurencją z Chin, firma obniżyła swoje prognozy finansowe na drugą połowę roku fiskalnego 2015.

Źródło: GSMArena

Tagi

Robert Dunst

Miłośnik nowych technologii (szczególnie urządzeń mobilnych) i twórczości cyfrowej z naciskiem na komputerowe efekty specjalne. Gadżeciarz i fan elektronicznej rozrywki w wydaniu mniej oraz bardziej przenośnym. Obserwator świata telekomunikacji. Związany sentymentem z jednym z najbardziej kultowych telefonów w historii - Nokią 3310.

Powiązane Artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Close