Pojawiły się nowe szkice przedstawiające Nokie 8 i 9

nokia8i9

Serwis Nokia Power User podał informacje, że na ich skrzynkę mailową ktoś przystał szkice mogące przedstawiać dwa nadchodzące modele Nokii. Nie ma jednak pewności czy źródłem informacji jest producent, czy ktoś w żaden sposób niezwiązany z firmą. Dlatego trzeba patrzeć na to z lekkim przymrużeniem oka.

Przedstawione szkice wyglądają autentycznie, a stylistyką przypominają poprzednie modele z tej serii. Obydwa modele posiadają podwójny aparat i lampę błyskową.

nokia-8-300x300 Pojawiły się nowe szkice przedstawiające Nokie 8 i 9

Nokia 8

Nokia 8 może mieć kształt niezaokrąglonego prostokąta. Na podstawie obrazka widać również duży wyświetlacz bez ramek po bokach. Szkic wskazuje też na rozdzielczość 16:9, co może odbiegać od najnowszych smartfonów wiodących producentów stosujących wyświetlacze o przekątnej 18:9, np. LG G6, Samsung Galaxy S8 i S8+. Na górze na wąskim pasku znajduje się prawdopodobnie przedni aparat, na dole wspomniany wcześniej fizyczny przycisk. Patrząc na obecne trendy można się spodziewać umieszczenia w tym miejscu skanera linii papilarnych.

nokia-8-300x300 Pojawiły się nowe szkice przedstawiające Nokie 8 i 9

Nokia 9

Szkic Noki 9 niewiele odbiega od modelu oznaczonego jako Nokia 8. Podstawową różnicą jest brak fizycznego przycisku z przodu, a co za tym idzie większy bezramkowy wyświetlacz. Może to oznaczać, że Nokia idąc tropem Apple i Samsunga spróbuje umieścić czytnik pod ekranem. Jednak prawdopodobnie miejsce na skaner znajdzie się z tyłu koło aparatu i lampy błyskowej. Miejmy nadzieję, że będzie to lepiej dopracowane niż w Samsungu Galaxy S8. Poprzednie doniesienia co do modelu 9 wskazywały, że Nokia może pracować nad skanerem siatkówki. Wyświetlacz o rozdzielczości 18:9 bardziej wpasowuje się w współczesne trendy flagowych modeli innych producentów.

Nie wiadomo czy wyżej podane informacje są prawdziwe. Nokia oficjalnie nie zapowiedziała modelu 8 i 9. Na tą chwilę firma HMD przedstawiła jedynie modele 3,5 i 6, a wcześniejsze doniesienia potwierdzają istnienie również Nokii 7. Prawdopodobnie duża część nowej rodziny Nokii trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Źródło: Npu

Twoja opinia

Jaka jest Twoja opinia na ten temat?

Podoba mi się
Mam mieszane odczucia
Nie podoba mi się
Nie mam zdania
66.67%
2 głosy
33.33%
1 głosy
0%
0 głosy
0%
0 głosy

Komentarze

Niczego nie przegapisz!

Zapisz się do newslettera TeleGuru i zawsze bądź na bieżąco z technologicznymi nowinkami.

Top