Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Wiadomości

Play wyjaśnia: dopłaty do roamingu tylko dla osób korzystających z naszych usług niezgodnie z regulaminem

Kilka dni temu pisaliśmy o niespodziewanej decyzji UKE, który pozwolił sieci Play na ponowne wprowadzenie roamingu. Użytkownicy mieliby płacić nie więcej niż 6 groszy za minutę połączenie wychodzącego, 3 grosze za połączenie przychodzące, 1 grosza za wysłanie wiadomości tekstowej, 12 groszy za wiadomość MMS oraz 12 groszy za megabajt danych. Operator wydał właśnie oficjalne oświadczenie w którym uspokaja swoich abonentów.

Play wyjaśnia, że dodatkowe opłaty na które pozwolił Urząd Komunikacji Elektronicznej będą stosowane tylko w przypadku użytkowników, którzy korzystają z roamingu więcej niż z usług w Polsce. Klienci, którzy od czasu do czasu opuszczają kraj nadal będą rozmawiać, wysyłać wiadomości tekstowe i korzystać z internety na terenie Unii Europejskiej w takiej samej cenie, co dotychczas. Wystarczy więcej korzystać z telefonu w Polsce niż za granicą.

Decyzja Urzędu Komunikacji Elektronicznej ma pozwolić operatorowi na przynajmniej częściowe odzyskanie strat, które poniósł w wyniku nieuczciwego korzystania z usług Play przez abonentów. Tutaj znajdziecie treść całego komunikatu opublikowanego przez operatora.

Tagi
Back to top button
Close