Porównaj oferty operatorów pod Twoim adresem
oszczędź do 50%

 
 
 
Baza Wiedzy

Top przydatnych aplikacji na Androida

Aplikacje na Androida

Kupując telefon z systemem Android dostajemy zestaw podstawowych aplikacji. Mam na myśli: YouTube, Gmail, Dysk, Mapy, Podcasty czy notatnik Keep. Są dostępne od początku i spełniają swoja funkcję bardzo dobrze. Każdy ma osobiste upodobania i potrzeby odnośnie używanych aplikacji. Niemniej jednak mam dla Was listę przydatnych aplikacji, starannie wyselekcjonowanych i sprawdzonych. Została ona podzielona na kategorie, w których jest kilka propozycji. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Aplikacje chmurowe

Kopia zapasowa zdjęć, szybki dostęp do plików lub udostępnianie plików znajomym. Aplikacje chmurowe, jest ich kilka, każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz darmowych wersji z mniejszą ilością danych, zawsze można zwiększyć pojemność swojego dysku za odpowiednią opłatą. Najbardziej popularne ale i dopracowane usługi do tych wszystkich zadań:

Pogoda

Meteo ICM. Prognoza numeryczna. Tej aplikacji nie trzeba chyba przedstawiać. Wszystko w kilku wykresach, zobaczcie sami:

Windy Aplikacja przedstawia prognozą w bardzo czytelny sposób. Dostępne są zakładki z informacjami, pokazujące: Fale, Wiatr, Meteogram, Airgram dla pilotów, operatorów dronów i wszystkich ciekawych siły wiatru i kierunki wiatru w zależności od wysokości. Atrakcyjny interfejs z dobrą wizualizacją zjawisk. Dodatkowo możemy porównać prognozy w modelu: ECMWF, GFS, ICON.

Przy okazji pogody warto sprawdzić jakość powietrza w swoim mieście, więcej na ten temat: Airly aplikacja pokazująca jakość powietrza w mieście.

Sport

Jeśli prognoza będzie sprzyjająca, warto wybrać się na spacer lub trening. Niebawem wiosna wybuchnie zieleni, w związku z tym, jak zmotywować się do aktywności? O tym przeczytacie w artykule, a aplikacja Mi Fit zmierzy kroki i dystans nawet bez opaski. Opaska rozszerzy funkcjonalności i dodatkowo zmierzycie inne parametry. Dlaczego akurat ta aplikacja? Ponieważ w połączeniu z opaską jest to najlepszym i najtańszym zestawem do pomiaru aktywności.

zrzut ekranu z aplikacji Mi Fit tempo
Mi Fit tempo

Muzyka i widomości

TIDAL. Subskrypcja jest płatna, ale jeśli słuchasz muzyki, to warto zainteresować się akurat tą aplikacją. Odpowiedź jest prosta w ofercie jest abonament Hi-Fi. Streaming w bezstratnej kompresji FLAC. Do Master Quality Authenticated czyli dźwięk w jakości studyjnej. Kolejnym argumentem może być fakt, że TIDAL dołączany jest abonamentu: Play na 3 lub 6 miesięcy w zależności od wybranej opcji. Plus 5G na cały okres umowy. W sieci Vectra dostępny jest praktycznie np. w ofercie:

Internet 450 Mb/s + Netflix na 6 miesięcy + TIDAL Premium na 6 miesięcy za 0 zł, lub Vectra Internet 450 Mb/s. TV pakiet Złoty. Dekoder Smart 4K. Netflix na 12 miesięcy. TIDAL na 6 miesięcy.

blank
TIDAL. Bruce Dickinson – The Chemical Wedding

Radio Nowy Świat muzyka i wiadomości. Duchowy spadkobierca radiowej 3. Radio Nowy Świat nadaje program od 10 lipca 2020 r. Aplikacja o tej samej nazwie służy do odbioru radia internetowego wystarczy być w zasięgu sieci. Aplikacja jest bezpłatna, dostępna również na iOS.

Deezer mniej popularna aplikacji do słuchania muzyki, w ofercie jest płatny plan w jakości Hi-Fi.

Spotify bezpłatnie ale z reklamami, bez przewijania, bez powtarzania, i chyba 6 razy w ciągu godziny można przeskoczyć utwór. Wersja płatna ma 4 plany do wyboru: Individula, Duo, Rodzina, Student.

Zdjęcia

Snapseed od Google. Przy okazji treningu i słuchania muzyki można zrobić zdjęcia. Jakie efekty można uzyskać w tym programie? Przeczytajcie artykuł: Zapis zdjęć w formacie RAW w smartfonach. Oprócz opisu funkcji programu, dowiecie się jak działa format RAW. Jeśli Snapseed okaże się nie wystarczający. Pozostaje tryliard innych aplikacji, w których dostaniecie możliwość dodania do zdjęć: uszu, wąsów, skrzydeł i rogów jednorożca.

Bezpieczeństwo

Signal. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie komunikacji wybierz komunikator Signal. Dlaczego Signal jest najlepszy? O tym przeczytacie na stronie niebezpiecznik.pl w artykule: WhatsApp, Telegram czy Signal.

Keepass2Android. Jest to menadżer haseł dla Androida. Pozwala na synchronizację bazy haseł z usługami chmurowymi. Dzięki niemu możecie korzystać ze złożonych i zróżnicowanych haseł bez konieczności ich zapamiętywania.

Tor Browser. Przeglądarką do anonimowego, bezpiecznego przeglądania sieci.

Identyfikacja numeru

Jeśli szukacie aplikacji, do identyfikacji dzwoniącego, więcej dowiecie się w tekście: Jak sprawdzić właściciela numeru.

Zakupowe

Stocard. Aplikacja do przechowywania kart lojalnościowych różnych sklepów. W łatwy sposób można dodać nową kartę z bazy już dostępnych i zeskanować kod z fizycznej karty. W taki sposób nie trzeba nosić setki różnych kart i zawsze mieć wszystkie pod ręką. Aplikacja umożliwia synchronizację w chmurze, dzięki temu nawet po wymianie telefonu, możemy mieć szybki dostęp do swoich kart.

A z jakich aplikacji Wy korzystacie? Zapraszam do podzielcie się wyborem w komentarzach.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button